Beşiktaş Belediyesi Kan Bağışı Kampanyası!

Beşiktaş Belediyesi Kan Bağışı Kampanyası!

Beşiktaş Belediyesi ve Türk Kızılayı, Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası ile anlamlı bir projeye imza atıyor.

Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2016 Çarşamba

Sen de Kan Ver!

Beşiktaş Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliği ile 23-24 Şubat 2016 tarihlerinde, 10.00-21.00 saatleri arasında Beşiktaş Demokrasi Meydanı’nda kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Bağışlanan her kanın kurtarılan 3 can olduğunu unutmayan herkesi, kampanyaya destek olması için Beşiktaş Demokrasi Meydanı’na bekliyoruz.

Bilindiği üzere kan, kaynağı yalnızca insan olan ve bağış dışında bir temin yöntemi bulunmayan bir tedavi aracıdır. Ayrıca, kan ve kan ürünlerine ihtiyaç duyan hasta ile hasta yakınları için kan bağışının önemi oldukça fazladır.

Kan Bağışı Hakkında Merak Edilenler

• Kimler kan bağışında bulunabilir?
18-65 yaş arası, 50 kg üzerinde sağlıklı her birey bağış yapabilir.

• Sağlıklı bir birey ne sıklıkta kan bağışı yapılabilir?
Erkeklerde 90 günde bir, kadınlarda 120 günde bir kan bağışı yapılabilir.

• Kan alma işlemi ne kadar sürer?
Kişi kan bağışı için müracaat ettiğinde, form doldurma ve kayıt sürecinin ardından muayeneye geçilir (Bilgiler üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmaz). Doktorun verdiği onay doğrultusunda kan bağışı işlemi gerçekleştirilir. Kan bağış işleminin ardından bağışçılarımız dinlenme alanına alınarak soda ve bisküvi ikram edilir. Bu işlemlerin tümü ortalama 25-30 dakika sürmektedir.

• Kan bağışladıktan sonra nelere dikkat edilmesi gerekir?
Kan bağışı günlük yaşantınızın akışında önemli bir değişikliğe yol açmaz.

Öne Çık, Hayat Kurtar!
Türkiye’de kök hücre nakli tedavisi olmayı bekleyen birçok hasta var. Kan bağışında bulunan vatandaşlar dilerse, TÜRKÖK Kemik İliği Bankası için de kan örneği verebilirler.Yeni Haberler