Beşiktaş Çocuk Korosu Kuruluyor!

Beşiktaş Çocuk Korosu Kuruluyor!

Beşiktaş Belediyesi'nin kurduğu Beşiktaş Çocuk Korosu seçmeleri başlıyor.

Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma

Beşiktaş Belediyesi bu yıl çok önemli bir sanat projesini hayata geçiriyor. Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayıyla, "Beşiktaş Çocuk Korosu" kuruluyor.

Hayat boyu sürmesini düşündüğümüz bu projede amacımız; farklı okullarda okuyan müziğe yatkın çocukların önemli bir kurum altında bir araya gelerek kaynaşmalarını, temel müzik eğitimi almalarını, çok sesli koro kültürü ile beslenerek güzel, yenilikçi ve öncü sanat işlerinde aktif olarak yer almalarını sağlamak, öte yandan onların sosyal hayatlarına katkı sağlamak ve sanat alanında güçlü bireyler yetiştirmek...

Genel Bilgiler ve Katılım Koşulları
• Koro, yetenek sınavında başarı gösteren çocuklardan oluşacaktır.
• Hedef; çok sesliliği mümkün olduğunca kısa zamanda sağlamak ve alanında en kaliteli topluluklardan birisi haline gelmektir.
• Tüm provalar cumartesi günleri Ortaköy Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.
• Koronun daimi bir şefi ve piyanisti olacaktır. Bununla birlikte zaman zaman ünlü besteciler, şefler ve virtüözler de konuk olarak katılacak ve katkı sağlayacaklardır.
• Koronun şehir içi, şehir dışı ve yurtdışı konserlere, festivallere, yarışmalara, televizyon programlarına katılması, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer alması, ses ve görüntü kayıtları yapması, gerektiği takdirde opera, bale, müzikal ve tiyatrolarda görev alması planlanmaktadır.
• Sınava 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 yıllarında doğan çocuklar kabul edilecektir.
• Koro giriş sınavı için son başvuru tarihi 4 Mart 2016'dır.
Sınav 5 Mart 2016 Cumartesi Günü, saat 11.00'den itibaren Ortaköy Kültür Merkezi'nde yapılacaktır. Seçmelere girecek olan öğrencilerin velilerinin, formu doldurup ıslak imzalı bir şekilde son başvuru tarihine kadar Ortaköy Kültür Merkezi'ne veya Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binasına teslim etmeleri gerekmektedir. Son başvuru tarihinden sonra getirilecek evraklar ve yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Katılım Formu İçin Tıklayınız.


Sınav İçeriği
- Piyanoda tek ses ve çift ses duyma.
- Ses aralığına bakma.
- Piyanoda verilecek melodiyi (a) veya (na) ile tekrar ettirme.
- Adaya alkışla verilecek olan ritmi yine alkışla tekrar ettirme.
- Bildikleri herhangi bir okul şarkısı, marş, türkü, vb. söyleme.

Eğitmenlerimizin Kısa Tanıtımı İçin Tıklayınız.Yeni Haberler