Beşiktaş Atık Yağ Toplamada Birinci!

Beşiktaş Atık Yağ Toplamada Birinci!

Beşiktaş'ta bitkisel atık yağlar artık daha sistemli bir biçimde toplanacak.

Eklenme Tarihi: 11 Mart 2016 Cuma

Beşiktaş Belediyesi ile Deha Biodizel arasında "Bitkisel Atık Yağların Toplanması Protokolü" imzalandı. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar tarafından imzalanan protokol kapsamında ilçede bitkisel atık yağlar daha sistemli bir şekilde toplanacak.

Çevre hassasiyetine yönelik çalışmalarını sürdüren Beşiktaş Belediyesi ile DEHA Biodizel arasında "Bitkisel Atık Yağların Toplanması Protokolü" imzalandı. Protokol imza törenine Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Beşiktaş ilçesi muhtarları ve Deha Biodizel yetkilileri katıldı. Başkan Hazinedar ile Deha Biodizel Genel Müdür Yardımcısı Kimyager Nihal Sözbir Karakuş, hazırlanan protokolü imzaladı.

Toplantıda Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Osman Asılsoy ve Nihal Sözbir Karakuş, imzalanan protokol kapsamında yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Beşiktaş’ta her mahalle muhtarlığında, büyük marketlerin önlerinde, belediye binalarında ve bütün sokaklarda bitkisel atık yağları toplamak için alanlar oluşturuldu. Törende en çok atık yağ toplayan mahalle muhtarlarına ise Başkan Hazinedar tarafından plaket takdim edildi.

Beşiktaş Atık Yağ Toplamada Birinci!

Başkan Hazinedar, plaket takdimin ardından “Beşiktaş olarak kişi başına düşen oranla bitkisel atık yağ toplamada birinciyiz. Ama Avrupa ülkeleri orantılarına göre çok gerideyiz. Bu protokolle artık bu standartları yakalayacağız. Bitkisel atık yağların toplanması için gerekirse kapı kapı dolaşacağız” dedi.

"Bitkisel Atık Yağlar Şimdi Daha SistemliToplanacak"
Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Osman Asılsoy, proje üzerinde uzun süredir çalışma yaptıklarını ifade ederek, "Belediyemizin mevzuata bize neyi işaret ediyorsa o şekilde bir çalışması var. 8 sene oldu ben burada çalışmaya başlayalı. Ben girdiğimde de bitkisel atıklar toplanıyordu halen de toplanıyor. Ama işte bunun protokole bağlanması, sistemli bir şekilde olması lazımdı. Başkanımıza bu vesileyle ben çok teşekkür ederim. Bu protokolün yapılmamış olması aslında bizim müdürlüğümüz açısından kanayan bir yaraydı. Şimdi çok daha sistemli çok daha düzenli çalışmaya başlayabiliriz” dedi.


Foto Galeri


Yeni Haberler