Dönüşüm Beşiktaş’ta!

Dönüşüm Beşiktaş’ta!

Beşiktaş Belediyesi, geri dönüşüm ve çevre bilincini aşılamak amacıyla anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2016 Salı

2016 yılında “Dönüşüm Doğamızda” konseptiyle, sürdürülebilirlik odaklı ortak çalışmalara hız veren DİMES ve Tetra Pak, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde yeni bir etkinliğe imza attı. Etkinlik kapsamında, bölgede yer alan ilköğretim okullarından 90 öğrenci, Beşiktaş Belediyesi bünyesindeki Ulus Meyve Bahçesi’ne meyve fidanları dikti.

Küçüklerin Sevgisi Doğayı Yaşatıyor!
DİMES ve Tetra Pak tarafından, Beşiktaş Belediyesi iş birliğinde düzenlenen etkinlik, ilköğretim çağındaki çocukların doğa sevgisini ve doğaya sahip çıkma duygusunu destekliyor.

8 Kasım 2016 Salı günü, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde, Ulus Meyve Bahçesi'nde gerçekleşen etkinlikte, geri dönüşüm konusunda da kapsamlı bir bilgilendirme yapıldı ve özel bir eğitim setiyle Tetra Pak karton ambalajlarının nasıl kağıda dönüştürüldüğü gösterildi.

Etkinliğe katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar konuşmasında, "Çevre, Doğa ve Geri Dönüşüm" konusunda önemli mesajlar verdi. Duyarlılıklarından dolayı tüm katılımcılara ve çocuklara teşekkür eden Başkan Hazinedar, "Belediye olarak zaten çevre ve geri dönüşüme çok önem veriyoruz. Hatta bu alanda ilk sıradayız. Çevre konusunda özenli çalışmalarımız devam edecek" dedi. Başkan konuşmasının ardından çocuklarla birlikte Ulus Meyve Bahçesi'ne fidan dikti.


Foto Galeri


Yeni Haberler