Beşiktaş Şehitlerinin Ruhuna Mevlid-i Şerif...

Beşiktaş Şehitlerinin Ruhuna Mevlid-i Şerif...

Beşiktaş Belediyesi, 10 Aralık gecesi Beşiktaş’ta gerçekleşen hain terör saldırısında şehit olanlar için Sinan Paşa Camii’nde mevlit okuttu.

Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2016 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi, 10 Aralık gecesi Beşiktaş’ta gerçekleşen hain terör saldırılarında şehit olanlar için Sinan Paşa Camii’nde öğle namazını müteakip mevlit okuttu. Mevlide, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlitte, şehitler için Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Mevlit sonrasında vatandaşlara helva ve yemek ikramlarında bulunuldu. Başkan Hazinedar’ın da vatandaşlara yemek ikramında bulunduğu mevlitte terör saldırılarının bir daha yaşanmaması için dualar edildi ve yaralılara acil şifalar dilendi.

"Milletçe birlikteliğimizi sağlayacak şeyler dini duygular" diyen Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Bugün Beşiktaş’ın simgelerinden biri olan Sinan Paşa Camii’nde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim okuttuk. Bizim bu vatan için şehit olanlara karşı sorumluluklarımız var. Birliğimiz ve beraberliğimiz için maneviyat çok önemli. Beşiktaş artık gazi oldu. Gazi Beşiktaşımızda Şehitler Tepesi’ni sık sık ziyaret ediyoruz. Önce binlerdi, sonra on binler oldu şimdi yüz binler... Biz de milyonları terörü kınamaya, şehitlerimizi anmaya Beşiktaş’a davet ediyoruz” dedi.


Foto Galeri


Yeni Haberler