Kardeş Şehir Herne’ye Anlamlı Ziyaret...

Kardeş Şehir Herne’ye Anlamlı Ziyaret...

Beşiktaş Belediyesi, geçtiğimiz günlerde engelli vatandaşlar ve azınlıklar ile ilgili araştırma yapmak üzere Herne’ye dört kişilik bir heyet yolladı.

Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe

Herne Belediyesi’nin davetiyle Beşiktaş Belediyesi’nden yola çıkan dört kişilik heyet, engelli vatandaşlar ve azınlıklarla ilgili araştırma yapmak üzere kardeş şehrimiz Herne’yi ziyaret etti.

Belediyemizi temsilen Herne’ye giden Başkan Danışmanı Nurhan Palakoğlu, Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Demirok, Psikolog Onur Çetinkaya ve Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Ali Şahin, ziyaretleri sırasında Herne’de göç, eğitim, uyum, engelli hizmetleri ve diğer sosyal politika uygulamaları hakkında detaylı bilgi edinerek notlar aldı.

Heyetimiz ziyaret süresince Herne Mülteci Yurdu ve ASB Huzur Evi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan Adnan Mermertaş, Uyum Meclisi Başkanı ve Din İşleri Sorumlusu Muzaffer Oruç ile de toplantı yapan heyetimiz eğitim ve uygulamalarla ilgili bilgi edindi.

Herne Belediyesi Başkan Vekili ve meclis üyeleri ile de akşam yemeğinde bir araya gelen heyetimiz, karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar üzerine de dostane bir sohbet gerçekleştirdi.

Son gün ise Herne ve Düsseldorf'ta Herne Belediyesi Meclis Üyesi Nurten Özçelik eşliğinde şehir gezisi yapan heyetimiz, iki ülke arasında sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerin gelişmesi için bu ziyaretlerin önemine vurgu yaptı. Karşılıklı projeler ve çalışmalarla ilgili olarak temaslarda bulunan heyetimiz ziyaretin ardından İstanbul’a döndü.
 
Yeni Haberler