KKTC'den Anlamlı Ziyaret...

KKTC'den Anlamlı Ziyaret...

KKTC eski cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret etti…

Eklenme Tarihi: 27 Kasım 2017 Pazartesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) eski cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret etti. Eroğlu için belediye binası önünde karşılama töreni düzenlendi. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da konuğunu kapıda karşılayarak Beşiktaş Belediyesi’ni gezdirdi. Başkanlık makamında bir süre sohbet eden ikili, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

KKTC eski cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, görevdeyken Başkan Hazinedar’ın kendisini ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Ancak 3 yıl sonra gelebilmek nasip oldu, İstanbul’un en güzide semtlerinden biri Beşiktaş. Başkan Hazinedar’ın Kıbrıs konusundaki hassasiyetinden dolayı da ayrıca çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Başkan Hazinedar: Kalbim Her Zaman Kıbrıs’la Beraber…
Başkan Hazinedar ise “Her sene Kıbrıs’a gitmeye çalışıyorum. En son 20 Temmuz 2015 tarihinde heyet olarak Kıbrıs’a gittik. Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla da görüşmelerimiz, diyaloglarımız oldu. 2016 yılında gidemedim. Ama kalbim her zaman Kıbrıs halkıyla beraber” dedi. İkili daha sonra, belediyenin zemin katında bulunan "Sumi-e ve Kaligrafi" adlı sergiyi gezdi. Derviş Eroğlu ve beraberindeki heyete kapıya kadar eşlik eden Başkan Hazinedar, konuklarını güzel dileklerle uğurladı.


Foto Galeri


Yeni Haberler