Değerli Beşiktaş Esnafı...

Değerli Beşiktaş Esnafı,

İçinde yaşadığımız kent parçası yerli ve yabancı turistlerin İstanbul’da en çok ziyaret ettiği gözde mekânlar arasında yer alıyor. Beşiktaş’ın eğitim kenti olması nedeniyle genç nüfusumuz Türkiye ortalamasının üzerinde… Gençlerimiz ve Beşiktaş dışından gelen misafirlerimiz Beşiktaş’taki restoran ve kafeleri tercih ediyor. Bu nedenlerle gece nüfusu 200 bini bulmayan Beşiktaş, gündüzleri 2 milyonun üstünde ziyaretçiyi ağırlıyor. Özellikle yeme-içme mekânlarının dikkatini çekmek istediğimiz bazı hususları siz esnaflarımızla paylaşmak istiyoruz. Bu hususlara belediye-esnaf iş birliği içinde dikkat ettiğimiz takdirde daha güzel, daha yaşanabilir bir Beşiktaş yaratacağımıza inanıyorum.

Değerli esnaflarımızdan;

• İşgaliye sınırlarına uyarak Beşiktaşlıların ve misafirlerimizin geçişlerine engel olmamalarını, işgaliye bedellerini belirlenen tarih aralıkları içinde ödemelerini,
• Gürültü yönetmeliği çerçevesinde hareket etmelerini,
• Hijyen koşullarına azami ölçüde uymalarını,
• Kapı önlerini ve sokaklarını temiz tutmak için gayret göstermelerini rica ediyorum.

Bu hususlar önümüzdeki dönemde esnaflarımızla kurmayı planladığımız sağlam ilişkilerin öncelikli koşullarını oluşturacaktır. Esnaflarımızın bu hususlara önem vereceğine, düzenli bir şekilde ödemelerini yerine getireceğine inancım tamdır. Biz de belediye olarak esnafımızla birlikte Beşiktaş’ın sorunlarını ivedilikle çözerek Beşiktaş’ı İstanbul’un en çok tercih edilen bölgesine dönüştüreceğiz. Bu düşüncelerle Kurban Bayramınızı kutluyorum.

Saygılarımla,

Tahir Doğaç
Beşiktaş Belediye Başkan Vekili