Cumhuriyetimiz 95 Yaşında!

Cumhuriyetimiz 95 Yaşında!

Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2018 Salı

Beşiktaş Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılını geleneksel fener alayı yürüyüşü ve konser etkinliğiyle kutladı.

Belediyemizin her yıl binlerce İstanbulluyu büyük bir coşkuyla bir araya getiren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bu yıl da yine fener alayı ile başladı. Binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle; marşlar eşliğinde Balmumcu’dan Beşiktaş’a yürüdü. Barbaros Bulvarı boyunca coşkulu kalabalığın eşlik ettiği yürüyüş havadan da görüntülendi. Beşiktaş’taki sokaklar, pencereler ve balkonlar Türk bayraklarıyla ve Atatürk posterleriyle donatıldı.

Yürüyüşün ardından Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, Barbaros Meydanı’nı dolduran kalabalığı eşi Günay Doğaç ile selamladı ve “Cumhuriyet sevdalıları, Mustafa Kemal’in yiğitleri, Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız etkinliğimize hoş geldiniz” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Tahir Doğaç sözlerine şöyle devam etti: “Mustafa Kemal Atatürk hayatının önemli bir kısmını Beşiktaş’ta geçirdi. Bu gurur Beşiktaşlılar olarak bizlere ait. Bu güzel gecede Cumhuriyetimizin 95. yılını Beşiktaş’ta kutlamaktan dolayı ayrı bir mutluluk yaşıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet!” Doğaç, konuşmasının ardından Leman Sam’ı sahneye davet etti.

Barbaros Meydanı’na kurulan konser alanında önce Leman Sam ardından Ege sahneye çıktı. Halk oyunları ve modern dans gösterilerinin de yapıldığı gecede; coşku bir an olsun hız kesmedi.

29 Ekim ruhu; marşlarla ve konuk sanatçılarımızın sevilen şarkılarıyla Beşiktaş’ta doyasıya yaşandı.Foto Galeri


Yeni Haberler