Beşiktaş’ta 10 Kasım…

Beşiktaş’ta 10 Kasım…

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 80. yılında saygı, sevgi ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz…

Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi

Unutmayacağız... Unutturmayacağız!

Beşiktaş Belediyesi, Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yılında 300 metrelik dev Türk bayrağı kortejiyle Ata’ya Saygı Yürüyüşü düzenledi. Sabah saat 08.00’de Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi önünden başlayan yürüyüşe; Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye personeli, STK’lar, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Her 10 Kasım’da dev Türk bayrağı kortejiyle “Ata”sına yürüyen Beşiktaş Belediyesi, bu yıl da Barbaros’tan Dolmabahçe’ye uzanan bir insan zinciri oluşturdu. Saatler 09.05'i gösterdiğinde ise Beşiktaş'ta hayat durdu. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yummuş olduğu o dakikada bütün Beşiktaş saygı duruşuna geçti. Sirenlerin çalmasıyla duygu dolu anlar yaşandı. 

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, Dolmabahçe Sarayı önünde gerçekleştirilen anma töreniyle yürüyüş sona erdi. Omuzlarda taşınan Türk bayrağı ise vatandaşlar tarafından el birliğiyle toplandı.

Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç da yürüyüşün ardından Dolmabahçe Sarayı’ndaki törene katılarak Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat etmiş olduğu odaya çelenk bıraktı. 

Dolmabahçe Sarayı’ndaki ziyaret defterini imzalayan Tahir Doğaç, deftere şu notu ekledi: “ Aziz Atam, düşüncelerin, değerlerin, ulusumuza katmış olduğun bağımsızlık ve onurlu yaşamanın gururunu taşıyan biz evlatların; sizi hiçbir zaman unutmadık. Unutmayacağız. Siz yaşıyorsunuz. Aramızda uzun yıllar geçirdiğiniz Beşiktaş ilçemizin belediye başkan vekili olarak sizi minnet ve şükranla anıyorum.”Foto Galeri


Yeni Haberler