25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Kadına yönelik şiddete sessiz kalmıyoruz. İşte bu yüzden nöbetteyiz...

Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma

Beşiktaş, erkekler tarafından şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden kadınları anmak ve kadına şiddete karşı sesini yükseltmek için nöbetteydi…

Beşiktaş Belediyesi, Yanındayız Derneği iş birliğiyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Yanındayız Derneği, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında nöbet çağrısında bulundu. 25 Kasım Pazar günü Beşiktaş Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe; Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Ünver, Yanındayız Derneği Başkanı Nur Ger, Yanındayız Derneği başkan yardımcısı ve gazeteci Murat Yetkin, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Evrensel insan hakları anlayışı çerçevesinde, Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Yanındayız Derneği, erkek şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden kadınları anmak ve kadına şiddete karşı ses yükseltmek için Beşiktaş Meydanı’nda toplandı. 2018 yılında erkekler tarafından şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden kadınların isimleri okunarak tek tek anıldı. Etkinlikte; kadın cinayetleri sona erene kadar #Nöbetteyiz mesajı verildi.

Beşiktaş Belediye Başkan V. Tahir Doğaç da “Biz de Beşiktaş Belediyesi olarak kadınlarımızın yanındayız. Kadına şiddet ve kadın cinayetleri son bulana kadar nöbetteyiz” şeklinde konuştu.

Şiddete maruz kalan kadınları güçlendirme motivasyonuyla çalışan, kadınların kararları ve gereksinimleri doğrultusunda ilgili kurum, kuruluş ya da destek mekanizmalarına yönlendirerek; bu kurum ve kuruluşlarla ilişkiye geçmelerini kolaylaştıran Beşiktaş Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi’ne 444 44 55 no.lu çağrı merkezimizden ya da kadindayanisma@besiktas.bel.tr e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Foto Galeri


Yeni Haberler