İsmet İnönü Beşiktaş’ta Anıldı…

İsmet İnönü Beşiktaş’ta Anıldı…

Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2018 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi, 25 Aralık 1973’te hayatını kaybeden Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü vefatının 45. yılında andı…

Maçka Parkı’nda düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Program, çelenk koyma merasiminin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti. Anma etkinliğine; Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Burak Tanışık, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Gürhan Bozyazı Daylan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte konuşan Başkan Vekili Tahir Doğaç, “Mustafa Kemal İsmet İnönü ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’ni devrimci bir ruhla oluşturmuştur. İsmet Paşa bugünkü demokrasi mücadelemizin temellerini attı. Birinci Dünya Savaşı imparatorluklar savaşıydı, İkinci Dünya Savaşı ise ideolojiler savaşıydı. Bu iki komutan Gazi Mustafa Kemal ve İsmet İnönü bu savaşlarda ülkemizi, hudutlarımızı Lozan’da muhafaza edip Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasını sağladıkları gibi; İkinci Dünya Savaşında da 1 milyon 250 bin köylü yurttaşımızı ve askerimizi sınırlarda hizmete alırken bir tek vatandaşımızın burnunu kanatmadan çok partili hayata geçişi sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmışlardır. Bu önemli aşamaları sağlamış olan yiğit kahramanları saygı ve minnetle anıyorum” dedi. Anma programı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Foto Galeri


Yeni Haberler