Yumurtacı Ahmet Bayraktar Parkı...

Yumurtacı Ahmet Bayraktar Parkı...

Mısırlı Bahçe Parkı’nın adı Yumurtacı Ahmet Bayraktar Parkı olarak değiştirildi…

Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2019 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, Türkali Mahallesi’nin eski muhtarı Yumurtacı Ahmet Bayraktar'ı unutmadı...

Yıllarca Beşiktaş’ta esnaflık yapmış ve uzun yıllar Türkali Mahalle Muhtarı olarak görev yapmış olan Yumurtacı Ahmet Bayraktar geçen sene 14 Şubat’ta vefat etmişti. Bugün 1. ölüm yıl dönümünde gerçekleştirilen törenle; mevcut adı Mısırlı Bahçe olan parkın adı, Yumurtacı Ahmet Bayraktar Parkı olarak değiştirildi. Parktaki törene; Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, Ahmet Bayraktar’ın kızı aynı zamanda Türkali Mahalle Muhtarı Dilber Öztürk, Beşiktaş Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Vekili Tahir Doğaç ve Dilber Öztürk açılış kurdelesini kesmeden önce konuşma yaptı. Dilber Öztürk yaptığı duygu dolu konuşmada; “Keşke babam yaşasaydı da bu güzel günü görebilseydi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Tahir Doğaç ise ”Uzun yıllar kendisiyle komşuluk yaptık. 1. ölüm yıl dönümü olan bu özel günde Beşiktaş Belediyesi olarak Yumurtacı Ahmet Bayraktar ismini ölümsüzleştiriyoruz” dedi. Program, kurdele kesiminin ardından toplu fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.


Yumurtacı Ahmet Bayraktar
Biyografi
2 Aralık 1950 yılında Beşiktaş’ta doğmuştur. Uzun yıllar Beşiktaş Çarşı’da yumurtacı olarak esnaflık yapmıştır. Yaptığı iş vesilesiyle Beşiktaş’ta Yumurtacı Ahmet olarak anılmış ve sevilen bir esnaf haline gelmiştir. 1994 yılında Türkali Mahalle Muhtarı olmuştur. Aramızdan ayrıldığı 14 Şubat 2018 tarihine kadar 24 yıl boyunca Türkali Mahalle Muhtarı olarak görev yapmıştır.
Foto Galeri


Yeni Haberler