Eğiticilerin Eğitimi Toplantısı!

Eğiticilerin Eğitimi Toplantısı!

Beşiktaş Belediyesi, tarafından düzenlenen “Eğiticilerin Eğitimi Toplantısı” Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2019 Perşembe

Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş ilçesinde eğitim gören öğrencilerin çevre bilincini kazanması ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmesi için bir eğitim programı hazırladı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzce hazırlanan program, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülüyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlerle; enerjinin verimli kullanılması, atıkların türüne göre ayrıştırılarak geri kazanımı, ekonomik değere sahip atıkların değerlendirilerek ülke ekonomisine katkı sağlanması, yaşadığımız çevrenin ve doğal kaynakların korunması amacıyla öğrencilerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Program kapsamında öncelikli olarak Beşiktaş ilçesindeki öğretmenler ve okul yöneticileri için üç ayrı eğitim planlandı. Eğiticilerin Eğitimi olarak adlandırılan toplantı 21 Şubat Perşembe günü Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Alanında uzman konuklar ve yöneticiler, öğretmenlerimizle bir araya gelerek atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşya ve bitkisel atık yağların geri kazanımı konularında bilgilendirmelerde bulundu. Toplantı soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Beşiktaş Belediyesi olarak ailede başlayan çevre bilinci eğitiminin okullarda devam etmesi ve alışkanlık haline gelmesi için var gücümüzle çalışacağız.


Foto Galeri


Yeni Haberler