TEKNOFEST 2020

TEKNOFEST 2020

TEKNOFEST 2020 Teknoloji Yarışmaları için başvurular başladı...

Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2020 Çarşamba

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Vakfı (T3 Vakfı), T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık-uzay festivalidir. Her yıl olağan şekilde İstanbul’da düzenlenen festival, bu yıldan itibaren iki yılda bir farklı şehirlerde yapılacak. Bu kapsamda ilk olarak Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2020’de havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara kadar uzanan farklı kategorilerde yarışmalar düzenlenecek.

22-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep'de gerçekleştirilecek olan 23 farklı kategorideki Teknoloji Yarışmaları kapsamında; geçen seneden farklı olarak "Biyoteknoloji İnovasyon, Tarım Teknolojileri, Çevre ve Enerji Teknolojileri, Akıllı Ulaşım, Eğitim Teknolojileri, Helikopter Tasarım, Jet Motor Tasarım" yarışmaları yer alacak.

Yarışmalarda dereceye girmeye hak kazanan takımları ise 3 Milyon TL'nin üzerinde ödüller bekliyor. TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te yarışma hakkını elde etmek için son başvuru tarihi 28 Şubat.

Tüm detaylar ve başvuru: www.teknofest.orgYeni Duyurular