Farkındayız, Parklardayız!

Farkındayız, Parklardayız!

Temiz Beşiktaş için belediye ve vatandaşlar "Parkınızın farkında mısınız?" sloganıyla temizlik eylemi gerçekleştirdi.

Eklenme Tarihi: 08 Eylül 2014 Pazartesi

7 Eylül Pazar günü Beşiktaş Belediyesi, binlerce vatandaşın ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla park ve bahçeleri temizleme etkinliği yaptı. 

Dünya Barış Parkı, Aykut Barka Parkı, Sporcular Parkı ve Sanatçılar Parkı’nda temizlik işçilerinin grevi nedeniyle uzun süredir toplanmayan çöpler, vatandaşların katkılarıyla temizlendi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar'ın öncülüğünde, meclis üyeleri, muhtarlar ve semt sakinlerinin yanı sıra İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelecek binlerce gönüllü vatandaşın katıldığı "Temizlik Kampanyası" Dünya Barış Parkı’nda başladı.Parkları dolduran, pet-cam şişe, poşet, kâğıt ve çeşitli atıklar temizlenerek sağlıklı ve güzel bir ortam oluşturmak için büyük destek veren Beşiktaş ilçesi sakinleri süpürge ve poşetlerini yanlarında getirdi.Özellikle çocukların oyun alanı olan parkları korumak ve temiz çevre oluşturmak için Beşiktaş belediyesi ile ortak çalışmaya katılan olan vatandaşlara sivil toplum örgütlerinin yanı sıra bazı sanatçılar da eşlik etti.
Dünya Barış Parkı’nda, kahvaltı ikramı ile başlayan etkinlikte, parklar temizlendi, ağaçlar, çiçekler ve çimler sulandı, merdivenler gökkuşağı renklerine boyandı.

Yeni Haberler