Aziz Nesin 100 Yaşında!

Aziz Nesin 100 Yaşında!

Aziz Nesin’in 100. yaş etkinlikleri kapsamında; büyük ustanın “Zübük” adli eseri, Tiyatrokare’nin müzikal komedi yorumuyla Fulya Sanat’ta gerçekleşti.

Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2014 Çarşamba

Tiyatrokare’nin Zübük müzikali gala gecesi, 15 Aralık 2014 Pazartesi günü Fulya Sanat’ta gerçekleşti.

Türkiye’nin önemli ve usta yazarlarından Aziz Nesin’in, 2015 yılında kutlanacak doğumunun 100. yılı nedeniyle ‘ZÜBÜK’ isimli eseri, Nedim Saban tarafından uyarlanarak sahneye taşındı. Bundan 34 yıl önce Kemal Sunal’ın canlandırdığı, her dönemin bir mihenk taşı olma özelliği taşıyan ‘Zübük’ karakterini bugün tiyatro sahnesinde, günümüzün önemli oyuncularından Tuna Orhan üstleniyor.

20 Aralık 1915 yılında doğan usta yazarın doğum günü kutlamasına dönüşen galanın tüm geliri, Nesin Vakfı’na bağışlanacak.

Nedim Saban’ın yönetmenliğinde Tiyatrokare’nin müzikal olarak sahneye koyduğu “Zübük”ün galasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin ve Vakıf çocukları da katıldı.Başkan Hazinedar oyun gösterimi ardından Yönetmen Nedim Saban ve müzikalin oyuncularına “Atatürk’ün Beşiktaş Günleri” kitabını hediye etti.Keskin toplumsal gözlemleriyle Türkiye edebiyat ve düşünce tarihine damga vuran Aziz Nesin’in 100. yaşı, 2015 yılı boyunca bir dizi etkinlikle kutlanacak.*Zübük Müzikali, 27 Aralık Cumartesi günü, saat: 20.00’de Fulya Sanat’ta tekrar seyirciyle buluşacak.


Yeni Haberler