Je Suis Charlie…

Je Suis Charlie…

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Fransa’daki kanlı saldırıyı protesto etmek amacıyla Paris’te düzenlenen “Cumhuriyet Yürüyüşü”ne katıldı.

Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2015 Salı

Fransa'da 17 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırıları protesto etmek için Paris'te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü’ne Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da katıldı.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen ve yüz binleri sokaklara döken birlik yürüyüşüne 50'ye yakın ülkeden devlet ve hükümet başkanı katıldı. Yürüyüşte, Türkiye’den Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP’yi temsilen İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ön sıralarda yer aldı.

Türkiye Paris Büyükelçiliği’nin organizasyonu ile gerçekleşen yürüyüşte Başkan Hazinedar, terörü lanetledi ve böyle bir katliama duyarsız kalınamayacağını ifade etti. Fransa’daki vatandaşlar ve Türkiye delegasyonu ile Charlie Hebdo katliamına karşı yürüyen Hazinedar, önümüzdeki günlerde Beşiktaş’ta bu konuya dair önemli bir etkinliğin de sinyallerini verdi.

Hazinedar, yürüyüşün ardından Charlie Hebdo'nun çizerleri anısına Republic Meydanı'na karanfil bıraktı.


Foto Galeri


Yeni Haberler