Ataol Behramoğlu Beşiktaş Belediyesinde!

Ataol Behramoğlu Beşiktaş Belediyesinde!

Usta şair Ataol Behremoğlu, edebiyattaki 50’nci yılının kutlamaları kapsamında "Yarım Yüzyıldan Şiirler" kitabını Beşiktaş Belediyesinde tanıttı.

Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2015 Cuma

50’nci sanat yılı kutlamaları öncesinde "Yarım Yüzyıldan Şiirler" kitabını Beşiktaş Belediyesinde tanıtan Ünlü Şair Ataol Behramoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile bir araya geldi. Başkan Hazinedar, basın toplantısı esnasında ünlü şairin yazdığı ‘İyi Bir Yurttaş Aranıyor’ şiirini seslendirdi.

Hazinedar, “Ataol Behramoğlu'nun 50. sanat yılı onuruna yayımladığı ‘Yarım Yüzyıldan Şiirler’ kitabını belediyemizde tanıttık, Değerli Üstat Ataol Behramoğlu'nu belediyemizde ağırlamaktan onur duyduk.” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Sanatçıların hayata dokunuşları çok anlamlı ve değerli, bunların izleri de biz siyasetçilerinkinden çok daha derin, tarih çok az sayıda siyasetçiyi bugünlere taşımıştır ama sanat insanlarını geleceğe taşımak üzere dillendirmektedir” şeklinde konuştu.

Sanata destek vermenin önemine değinen Behramoğlu ise, “Burada sizin sanata ve şiire verdiğiniz değer esasında ülkemize bir katkıdır. Ülkenizin kültürel değerlerinin altını çiziyorsunuz, onları yükseltiyorsunuz. Bu çok önemlidir. Bir ülkenin gücü, değeri bununla ölçülür.
Parasıyla puluyla falan değil, kültürel değeriyle sanatsal değeriyle, bilimsel buluşlarıyla ölçülür. Bu açıdan Beşiktaş Belediyesi’nin bu girişimini saygıyla karşılıyorum” dedi.

Toplantının ardından Ünlü Şair Ataol Behramoğlu, sanatının 50’inci yılı dolayısıyla çıkan ‘Yarım Yüzyıldan Şiirler’ isimli eserini kitapseverler için imzaladı.

Türk Edebiyatı’nın önemli şairlerinden Ataol Behramoğlu’nun, sanatının 50’inci sanat yılı, 31 Ocak Cumartesi saat 19.00’da Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Fulya Sanat’ta düzenlenecek etkinlikle kutlanacak. 50’inci yıl kutlamasına çok sayıda şair, edebiyatçı ve sanatçının katılması bekleniyor.

Yeni Haberler