Beşiktaşlı Öğrencilerin Karne Heyecanı!

Beşiktaşlı Öğrencilerin Karne Heyecanı!

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, karne gününde minikleri yalnız bırakmadı.

Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2015 Cuma

2014-2015 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı tamamlandı. Bugün okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerden yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 15 günlük yarıyıl tatiline girdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da miniklerin bu özel gününde onları yalnız bırakmadı ve karne heyecanlarına ortak oldu.

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 900 bin öğretmen, yarıyıl tatiline girdi. Minik öğrencilerin bu özel gününde Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, onları yalnız bırakmadı. Beşiktaş’taki Lütfi Banat ilköğretim okuluna giden Başkan Hazinedar karneler dağıtılırken minik öğrencilerin bu heyecanına ortak oldu. Bazı karneleri de kendi eli ile dağıttı.

Hem karne heyecanı hem de başkanın yanlarında olmasının heyecanını yaşayan öğrenciler oldukça mutluydu. Başkan Hazinedar, çocuklara nasihat dolu bir konuşma yaptı.

Kendi çocukluğunu ve o dönemlerde karne günü yaşadıklarını duygu dolu sözlerle anlatan Hazinedar, “Karnemi aileme nasıl göstereceğimi düşünürdüm, günler öncesinden. Aslında o kadar dersleri düşünsem belki de, gösterecek karnelerim olurdu” dedi. Karnesinde zayıf not olan öğrencilere asla üzülmeyin diyen Hazinedar, “Bu daha ilk dönem hiçbir şey bitmiş değil, asla korkmayın. Ailelerinizin sizi çok sevdiğini de unutmayın. Hepiniz ileride çok iyi yerlere geleceksiniz. Bu sıralardan kiminiz bir gün öğretmen, kiminiz doktor, kiminiz mühendis olarak çıkacak ve hatta benim gibi siyasete gönül verip belki Beşiktaş’a başkan bile olacak olanlarınız çıkabilir. Ama en önemlisi iyi insanlar olur. İyi anneler, babalar olun. Hepinizi çok seviyorum. Yılsonunda da aranızda olacağım ve heyecanınızı yine sizlerle paylaşacağım.” şeklinde konuştu.
 

Foto Galeri


Yeni Haberler