Buz Üzerinde Etkileyici Show!

Buz Üzerinde Etkileyici Show!

Buz Adam Gençlik Takımı, Beşiktaş Buz Pisti üzerinde izleyenlere harika bir buz şovu yaşattı.

Eklenme Tarihi: 16 Mart 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin 2 Mart Pazartesi günü Barbaros meydanında 17 Mart’a kadar ücretsiz olarak halkın hizmetine sunduğu buz pisti üzerinde, Buz Adam Gençlik Takımı etkileyici bir şov gerçekleştirdi.

Buz Adam Gençlik Takımı hem yeteneklerini gösterdi hem de yapmış oldukları maçla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.Gösteriye katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Buz hokeyi kış oyunlarının bir parçasıdır. Biz olimpiyatlarda, sporda kış oyunlarında çok geriyiz çünkü çocukları eğitmiyoruz, çocuklara fırsat vermiyoruz. Bu küçük bir adım, Beşiktaş’ta önemli bir buz pateni pisti kurmak istiyoruz. Buradaki geri dönüşleri merak etmiştik çok güzel geri dönüşler oldu. Çocuklarımızın, gençlerimizin olağanüstü bir ilgisi oldu” dedi.Gençlere, çocuklara küçük yaşlardan itibaren kış oyunlarında, sportif her türlü imkanı vermek gerektiğini anlatan Hazinedar, şunları söyledi: “Verdiğinizde onun karşılığını kısa vadede değil ama uzun vadede alıyorsunuz. Ben hep Türkiye’nin olimpiyatlar, kış oyunları, yaz oyunları ve atletizmde bir türlü dereceye giremediği için üzülüyorum. Türkiye, 75 milyonluk dev bir ülke, dünyanın kalbinde önemli bir ülke, buna rağmen arzu ettiğimiz neticeyi alamıyoruz. Bu insan potansiyelinden sonuçlar çıkaramıyoruz çünkü fizik olarak onlara doğru bir imkan ulaştıramıyoruz. Bunun için bu küçük bir adım ama Beşiktaş’ta önemli bir buz pateni pistini muhakkak Beşiktaş’a kazandırmak istiyoruz.”

Açıldığından bu yana oldukça ilgi gören Beşiktaş Buz Pistinde keyifli vakit geçirmek için 17 Mart 2015 Salı günü son gün. Bu keyifli deneyimi kaçırmak istemiyorsanız bugün ve yarın Barbaros Meydanı’ndaki buz pisti sizleri bekliyor.

*Etkinlikte çekilen fotoğraflar, Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Üyemiz Deniz Dikkaya'ya aittir.
 

Foto Galeri


Yeni Haberler