Çetin Emeç’e Saygı Gecesi...

Çetin Emeç’e Saygı Gecesi...

25 yıl önce uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden usta gazeteci Çetin Emeç, “Ustalara Saygı” etkinlikleri kapsamında anıldı.

Eklenme Tarihi: 24 Mart 2015 Salı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliğinde anıldı.

Anma gecesine, Çetin Emeç'in eşi Bilge Emeç, oğlu Mehmet Emeç, kızı Mehveş Emeç ile aile dostları, sevenleri ve çok sayıda meslektaşı katıldı. Etkinlik, davetlilere verilen kokteyl ile başladı. Ardından Gazeteci Çetin Emeç'in hayatının anlatıldığı bir barkovizyon sunumu yapıldı. Sunum sonrasında ise katılımcılar sahneye çıkarak Çetin Emeç'i anlatan konuşmalar yaptı.

Katılımcılar arasında yer alan Uğur Dündar bir dönem çalışma arkadaşı olduğu Gazeteci Çetin Emeç'le arasında geçen bir anıyı, davetlilerle paylaşırken “Çetin Emeç çok değerli bir gazeteciydi" diye konuştu.

Emeç’in; kişiliği ve her yönüyle gazeteci kimliğinin anlatıldığı gecede, Çetin Emeç'in kızı Mehveş Emeç Birol sahneye çıkarak, davetlilere piyano eşliğinde mini bir konser verdi.

Gecenin sonunda yaptığı konuşmada 25 yıl önce hayatını kaybeden Çetin Emeç’i anma mutluluğundan bahseden Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar desteklerinden dolayı Emeç ailesine teşekkür etti. Başkan “ Çetin Emeç’in hayatıyla ilgili bir mesaj da ben aldım. Basın emekçilerinin ne kadar önemli bir iş yaptığını öğrendim bu gece. Gerçekten 18 - 20 saat çalışan hayatı boyunca da çalışmış bir kişi olarak basın emekçilerinin çalışma saatleri gerçekten çok yoğun.” şeklinde konuştu.

Anma programının ardından Hazinedar, Çetin Emeç'in eşi, çocukları ve dostlarına çiçek ve Rengarenk Beşiktaş kitabını takdim etti. Davetliler ve katılımcılar gece sonunda hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Foto Galeri


Yeni Haberler