Sanatın Merkezi Beşiktaş!

Sanatın Merkezi Beşiktaş!

27 Mart Dünya Tiyatro Günü sanatın merkezi Beşiktaş’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Eklenme Tarihi: 27 Mart 2015 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü çerçevesinde gerçekleştireceği bir dizi etkinlikle Beşiktaş’ı sanatla buluşturuyor.

Bir hafta boyunca (27 Mart – 3 Nisan), Beşiktaş Belediyesine bağlı kültür merkezlerinde ücretsiz tiyatro oyunları sergilenecek.

Oyunlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.
 

26 Mart 2015 Perşembe günü ise Fulya Sanat’ta “Özgür ve Özerk Sanat Konferansı” düzenlendi. Saat 11.00’de başlayan açılış kokteyli ardından “Hür” oyunu sanatseverlerle buluştu. Oyun bitimi ardından saat 18.00’e kadar devam eden; sanatın her yönüyle ele alındığı verimli bir konferans gerçekleştirildi.

Tiyatro Emek Ödülleri Gecesi!
Beşiktaş Belediyesi, Tiyatro Emek Ödülleri Gecesi ile tiyatro sanatına emek vermiş oyuncular ödüllendirildi. 26 Mart Perşembe akşamı Suada’da gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını ise Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar yaptı.

Vokaliz grubunun da sahne aldığı geceye çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.


Beşiktaş Meydanı’nda Sokak Tiyatroları!

Beşiktaş Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında Beşiktaş Meydanı’nda “Sokak Tiyatroları” etkinliği düzenliyor.

27 Mart Cuma günü saat 13.00’te çocuk oyunlarının sahnelenmesiyle başlayacak olan etkinlik, sanatçıların “27 Mart Dünya Tiyatro Bildirisi”ni okuması ile devam edecek. Başkan Hazinedar, sanat örgütleri ve sanat yönetmenlerinin yapacağı konuşmaların ardından etkinlik, “Sokak Tiyatroları” gösterimleriyle sona erecek.

Fulya sanat ve Beşiktaş Meydanı’nda gerçekleşecek olan ücretsiz tiyatro etkinliklerine tüm halkımız davetlidir.

*Etkinlik programı için tıklayınız.

Yeni Haberler