Kutlu Doğum Haftası…

Kutlu Doğum Haftası…

Beşiktaş Belediyesinin “Kutlu Doğum Haftası” programı Ortaköy Büyük Mecidiye Camii'nde gerçekleşti.

Eklenme Tarihi: 15 Nisan 2015 Çarşamba

Bu sene teması "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" olarak belirlenen Kutlu Doğum Haftası programı Ortaköy Büyük Mecidiye Camii’nde gerçekleşti.

Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı

Hoşgörü peygamberi Hz. Muhammed Ortaköy Büyük Mecidiye Camii'nde semavi dinlerin temsilcileriyle yad edildi.

Ortaköy Büyük Mecidiye Camii’ndeki Kutlu Doğum Haftası programına Beşiktaş Müftüsü Hızır Hilmi Yılmaz, Ortaköy Etz-Ahayim Sinagogu Hahamı Naftali Haleva, Ortaköy Meryem Ana Kilisesi din görevlisi Peder Zakar Koparyan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Barış ve kardeşlik mesajları veren din görevlilerinin konuşmaları ardından bir de sema gösterisi gerçekleşti.

Beşiktaş ilçesindeki lise öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası kapsamında şiirler okudu. Öğrenciler şiirlerini okurken dinleyiciler duygu dolu anlar yaşadı.

Sevgi, Saygı, Merhamet...

Başkan Hazinedar ise konuşmasında “Bu haftanın önemine yönelik öncelikle şunu vurgulamak isterim ki Aziz Peygamberimiz her şeyden önce tüm insanlığa Allah’ın mesajını iletmiş kamil ve iyiliklerle dolu bir insandı. İnançlı bir insan olarak ben de 30 yıldır insanlara daha iyiyi, daha güzeli sunmak için çalışıyorum ve bunu yaparken de Hz. Muhammed yolunda hep pozitif bir dil kullanmaya çalışıyorum. Aramızda Musevi ve Ermeni cemaatinden kardeşlerim de var onlar da bilirler; inancım gereği sadece mensubu olduğum dinin gereklerine değil tüm diğer inançlara da saygılıyım. Kutlu Doğum Haftasını kutluyor, Muazzez Peygamberimizin barış ve kardeşlik mesajlarına tüm halkımızın kulak vermesini diliyorum.” şeklinde konuştu.
 

Foto Galeri


Yeni Haberler