Sahnede 50 Yıl!

Sahnede 50 Yıl!

Ustalara Saygı bu kez yarım asırdır sahnede olan Dilek Türker için düzenledi.

Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2015 Salı

Beşiktaş Belediyesi tarafından 10 senedir düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri 20 Nisan Pazartesi akşamı Abide-i Aşk - Kuvay-ı Milliye Kadınları 2015 oyunuyla ülkemizin dört bir köşesinde ve yurtdışında Kuvay-ı Milliye ruhunu yaşatan duayen sahne sanatçımız Dilek Türker için gerçekleştirildi.

Sahnede 50 Yıl!
Sahnelerimizi yarım asırdır aydınlatan Dilek Türker için Faruk Şüyün’ün hazırladığı saygı gecesi, defalarca en iyi oyuncu seçilen, yurtdışında Türk tiyatrosunun en gür sesi olan sanatçıyı hayranlarına bütün yönleriyle anlattı.

Akatlar Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da başlayan geceye konuşmacı olarak Ali Yalçıner, Ataol Behramoğlu, Ayberk Attila, Ayseli Minkari, Ayşegül Yalçıner, Ayten Uncuoğlu, Bahar Cengiz, Behzat Uygur, Demet Taner, Doğudan Bayülgen, Ertuğrul Ateş, Gencay Gürün, Güldal Okuducu, Gülgün Feyman, Haldun Dormen, Dr. Hayat Öz, Hayati Babaoğlu, Prof. Dr. Işık Akgün, İnci Beşpınar, Maria Ekmekçioğlu, Muzaffer Akyol, Nebil Özgentürk, Nedim Saban, Nedret Güvenç, Pınar İlkateş, Ragıp Ertuğrul, Sevil Karacık, Sibel Taşçıoğlu, Süheyl Uygur, Tiraje Başaran, Prof. Dr. Tolga Yarman, Türkan Kafadar ve Üstün Akmen katılarak tiyatroseverlerin sahnelerimizin “Sevdican”ını daha yakından tanımasını sağladı.

R. Onur Duru’nun sunduğu sürpriz konukların da sahne aldığı Dilek Türker'e saygı gecesi müzikle de renklendi: Denizhan Bakırcıoğlu'nun piyanosuyla bütün etkinlik boyunca sahnede bulunduğu gecede Atilla Atasoy, Bora Ayanoğlu, Buket Ateş, Hakan Aysev ve Ufuk Karakoç da şarkılar, türküler seslendirdi.

Gecenin sonunda Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rifat Örnek, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar adına Dilek Türker’e teşekkür ederek, çiçek takdim etti.


Yeni Haberler