Kent ve Gençlik Çalıştayı!

Kent ve Gençlik Çalıştayı!

Beşiktaş Belediyesi, Kent ve Yaşam Derneği işbirliğiyle “Kent ve Gençlik Çalıştayı” düzenliyor.

Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2015 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi, Düşle Beşiktaş, Kent ve Yaşam Derneği’nin ortak çalışmasıyla düzenlenen Kent ve Gençlik Çalıştayı 25-26 Nisan tarihlerinde Levent Edition Otel’de gerçekleştirilecek.

Gençlerin sorun ve taleplerinin büyük bir kısmı kentlere özgü niteliklerden kaynaklanıyor. Gençlerin; eğitim, sağlık hizmetleri, ulaşım imkanları, barınma, güvenlik ihtiyaçları ve sosyo-kültürel değerleri kentlerin niteliklerine göre şekilleniyor.

Çalıştay sırasında uzmanların yapacağı sunumlar, gençlerde farkındalık yaratmayı hedefliyor. Kent ve Gençlik Çalıştayı; gençlerin sorun, ihtiyaç ve taleplerini ifade etmelerine olanak sağlayacak.

Kent ve Yaşam Derneği (KYD) ise kent hakkı ve kent yurttaşlığı alanlarında çalışmalar yapmayı kendisine temel amaç edinmiş bir sivil inisiyatif. Yaşadığımız kenti ve gündelik yaşam alanlarımızı olumlu şekilde etkileyerek, yaşamlarımız üzerinde söz sahibi olmak iddiası ile yola çıkmış insanlardan oluşuyor.

Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl ilki düzenlenecek olan çalıştayın açılış konuşmasını ise Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar yapacak.

Kent ve Gençlik Çalıştayı’nın konuşmacıları arasında Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nden Siyaset Bilimci Prof. Dr. Korel Göymen, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gençlik Politikaları Uzmanı ve Öğretim Üyesi Yörük Kurtaran, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nden Prof. Dr. Haluk Levent, İstanbul Şehir Plancıları Odası Başkanı Tayfun Kahraman, Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Komisyonu Üyesi Can Atalay ve Fikir Sahibi Damaklar kurucusu Defne Koryürek, gibi alanlarının önde gelen isimleri yer alıyor.

Çalıştay kapsamında gerçekleştirilecek sunumlar “Kent Hukuku, Hakkı ve Yurttaşlığı”, “İstanbul’da Ulaşım ve Kentsel Yaşam Kalitesi”, “Kentsel Planlama”, “Mekan Kullanımı ve Gençlik”, “Cinsiyet ve Kent”, “Engelli Gençler ve Kent”, “İşsizlik, İstihdam ve Gençlik”, “Ekoloji ve Gençlik”, “Yerel Yönetimler, STK’lar ve Gençlik Politikaları”, “Gençlik ve Medya” konu başlıkları altında olacak.

Tarih: 25 - 26 Nisan 2015, Cumartesi & Pazar
Saat: 11.00 - 17.00
Yer: Edition Hotel, Levent - Balo Salonu


*Katılım halka açık ve ücretsizdir.

Etkinlik programı için tıklayınız.
 

Yeni Haberler