Beşiktaş Belediyesi Anıtkabir’de!

Beşiktaş Belediyesi Anıtkabir’de!

Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaşlılar, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2015 Pazartesi

Beşiktaş 30 Otobüs ile Anıtkabir’de!

Beşiktaş Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde, Anıtkabir’e anlamlı bir gezi düzenledi. Beşiktaş’tan yola çıkan 30 otobüs, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal’e şükran ve minnetlerini sunmak üzere Anıtkabir’e hareket etti.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü vesilesiyle bir ilk de yaşandı. Anıtkabir tarihinde ilk kez 24 saat boyunca ziyaretçilere açık tutuldu.

Gece yapılan anma töreninde 1915 adet barış feneri havaya bırakılarak Başkent semalarını aydınlattı. Anıtkabir sınırları içerisindeki üç ekranda "Çanakkale ve Anafartalar Kahramanı Albay Mustafa Kemal" temalı filmler gösterildi.

Anıtkabir Sergi Salonu'nda "Çanakkale Sergisi" açıldı ve şiir dinletisi yapıldı. Türk Kızılay'ı sabaha karşı Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla, ziyaretçilere üzüm hoşafı ikram etti.

Atatürk’e ve Çanakkale Şehitleri’ne Saygı Nöbeti!

Beşiktaş Belediyesi kafilesi, gece geç saatlerden, sabahın erken saatlerine kadar süren “Şafak Nöbeti” ardından Atatürk Mozolesine ulaştı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av Murat Hazinedar, Beşiktaş Belediyesi adına, Atatürk Mozolesine çelenk bıraktı.

Başkan Hazinedar törende duygularını “Aziz Atatürk'ün ülkemizde yeşerttiği değerleri hep birlikte yaşatacağız.” şeklinde ifade etti.


Foto Galeri


Yeni Haberler