Bağımsızlığa Giden İlk Adım...

Bağımsızlığa Giden İlk Adım...

Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “İlk Adım” yürüyüşü gerçekleştirdi.

Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2015 Perşembe

Beşiktaş Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını 16 Mayıs’tan başlatarak 4 gün süren bir Gençlik Festivali ile kutluyor.

Festivalin ilk günü olan 16 Mayıs’ta, Akaretler’den milli mücadele için ilk adımın atıldığı Barbaros Meydanı’na bir yürüyüş düzenlendi.

Akaretler’den Barbaros Meydanı’na “İlk Adım” yürüyüşü yapıldı. 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Beşiktaş'tan milli mücadele için ilk adımı attığı noktaya gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Beşiktaş sularına çelenk bırakıldı.

Yürüyüş sonunda Barbaros Meydanı’nda toplanan kalabalığa Musa Mert Sümeli’nin “Geldikleri Gibi Gidecekler” belgeselinin gösterildi.

Boğazda Su Perdesi…

Atatürk’ün sesi ve siluetinin yer aldığı; “Boğaz’da Su perdesi” gösterisi ise Beşiktaş sularında görsel bir şölen yaratarak izleyenleri hayran bıraktı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, 4 gün sürecek 19 Mayıs programından bahsetti. Hazinedar, “Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Yüce Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, başta gençlerimize ve tüm Beşiktaşlılara esenlikler diliyorum.“ şeklinde konuştu.

 

Foto Galeri


Yeni Haberler