Engelli Dostları Buluşması!

Engelli Dostları Buluşması!

Beşiktaş Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında Engelli Dostları Buluşması düzenledi.

Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2015 Cuma

Beşiktaş Belediyesinden Engelli Dostu Belgesi!

Beşiktaş Belediyesi tarafından engellilerin sorunlarını kamuoyunda işleyen medya mensuplarına ‘Engelli Dostu’ belgesi verildi.

Beşiktaş Belediyesinin Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği ‘Engelli Dostları’ buluşması Suada’da gerçekleştirildi. Geceye Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Demirok, çok sayıda gazeteci, 31 STK temsilci ve üyesi, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Engelsiz Beşiktaş İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz!

Engellilere yönelik yapılacak düzenlemelerde yine engellilerin rol aldığını dile getiren Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Engelsiz Beşiktaş için erişilebilirlik adına attığımız ilk adımda Fen İşleri Müdürlüğümüz sokaklarımızın kentsel düzenlemelerini engelli vatandaşlarımızın oluşturduğu bir komisyonla birlikte belirliyor. Yani her engelli temsilcisi, çözüm sürecinin bir parçası haline getiriliyor” şeklinde konuştu.

Engelliler için mahalleler de önemli düzenlemeler yaptıklarını belirten Murat Hazinedar, “Plan Proje, Fen İşleri ve İmar Müdürlüklerimizin yaptığı ortak çalışmayla 23 mahalle ve 250 sokağı görme, işitme ve bedensel engelliler için engelsiz hale getirmek hedefindeyiz. Bunu bir yıl içinde hayata geçireceğimizi düşünmeyin. Bunu önümüzdeki 4 gün içinde gerçekleştireceğiz. Engelliler için Beşiktaş’taki engelleri ortadan kaldırırken işe kendi belediyemizden başladık Levent’teki başkanlık binamızda göreve başlar başlamaz engelliler için düzenlemeler yaptık. Engelli yurttaşlarımız, engelli STK'larımız ve engelli dostları ile Engelsiz Beşiktaş için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Hazinedar ve engelli vatandaşların bol bol dans ettiği gecenin sonunda, haberleriyle engelli dünyasına katkı sağlayan “Engelli Dostu” medya mensuplarına “Engelli Dostu” belgesi sunuldu.

Engelli Dostu Belgesi Verilen İsimler

Ayşegül DOMANİÇ YELÇE - Hürriyet Köşe Yazarı
Cemalettin GÜRSOY - Millet Köşe Yazarı
Evren DOĞRU - TV8
Bülent ÜLGEN - Beşiktaş TV
Acun ILICALI - TV8
Yavuz KOCAÖMER - TESYEV Başkanı
Çiğdem ÖZER - Aşık Veysel’in Torunu
Pakize SUDA - Oyuncu - Yazar
Didem ENGİN - CHP İstanbul Milletvekili AdayıFoto Galeri


Yeni Haberler