Beşiktaş Gençlik Festivali Sona Erdi!

Beşiktaş Gençlik Festivali Sona Erdi!

Beşiktaş Belediyesinin düzenlediği, Beşiktaşlıları dört gün boyunca renkli etkinliklerle buluşturan “Beşiktaş Gençlik Festivali” sona erdi.

Eklenme Tarihi: 02 Haziran 2015 Salı

Beşiktaş Gençlik Festivali!
#GençlikBeşiktaşta

Bu sene Beşiktaş Belediyesinin ilk kez düzenlediği 16 - 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen “Beşiktaş Gençlik Festivali” sona erdi.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Beşiktaşlıları birbirinden renkli etkinliklerle buluşturdu.

16 Mayıs’ta İlk Adım Yürüyüşü ve Boğazda Su Perdesi…
96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Beşiktaş'tan milli mücadele için ilk adımı attığı noktaya gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Beşiktaş sularına çelenk bırakıldı.
Atatürk’ün sesi ve siluetinin yer aldığı; “Boğaz’da Su perdesi” gösterisi ise Beşiktaş sularında görsel bir şölen yaratarak izleyenleri hayran bıraktı.


Boğazda Su Perdesi

17 Mayıs’ta Beşiktaş Sokakları Rengarenk Oldu!
Bebek Parkı önünden başlayan “Color Up” koşusu Kuruçeşme Arena’da son buldu. Arenada devam eden gösterilerde ise müzikle birlikte ’Color’ gösterileri gençlere coşkulu anlar yaşattı. Koşunun son bulduğu Kuruçeşme Arena’da gün boyu süren eğlence Solo Türk Gösterisi sırasında doruğa çıktı. Rengarenk boyalarla gökkuşağını andıran gençler Murat Dalkılıç Konseri ise geceye damga vurdu. Arena’yı tıklım tıklım dolduran gençler Dalkılıç’ın birbirinden güzel şarkılarıyla coştu. 


Murat Dalkılıç Konseri

18 Mayıs’ta Üniversiteliler Beşiktaş Sokaklarında…
Festivalin üçüncü günü olan 18 Mayıs’ta ise Düşle Beşiktaş işbirliğiyle, üniversiteler Beşiktaş’ın çeşitli alanlarında sahnedeydi. Üniversitelerin sosyal kulüpleri çalışmalarını yansıtırken, gençler dans, müzik ve oyunculuk hünerlerini ortaya koydu. Etkinlik alanları ise Demokrasi Meydanı, Köyiçi ve Levent Meydanlarıydı…Ve 19 Mayıs’ta Megastar Tarkan Sahnede!
Katılımın oldukça yoğun olduğu konserde önce ünlü DJ Ozan Çolakoğlu hareketli şarkıları ve eşsiz performansıyla İstanbulluları coşturdu.Tarkan’ın sahneye çıkmasıyla birlikte konserde eğlence doruğa çıktı. Birbirinden güzel şarkılarını seslendiren Tarkan, gençlere unutulmaz bir 19 Mayıs yaşattı. Alanı dolduran gençler de Tarkan’a eşlik ederek en sevilen şarkılarını birlikte seslendirdi. Konsere yaklaşık olarak 120 bin kişi üzerinde bir kalabalık katılım gösterdi.

Dört gün süren Beşiktaş Gençlik Festivali ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, havai fişek gösterisiyle sona erdi.


Foto Galeri


Yeni Haberler