Arnavutköy Şenliği 18 Yaşında!

Arnavutköy Şenliği 18 Yaşında!

Beşiktaş Belediyesi ve Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği’nin 18.’sini düzenlediği “Geleneksel Arnavutköy Şenliği” sona erdi.

Eklenme Tarihi: 01 Haziran 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesinin Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği ile birlikte düzenlediği “Geleneksel Arnavutköy Şenliği”nin 18.’si 31 Mayıs 2015 Pazar günü, 12.00’de Arnavutköy Satış Meydanı’nda gerçekleşti.

İstanbul’da “Mahalle Dayanışması” kavramını korumayı başarmış ender mahallelerden biri olan Arnavutköy, 31 Mayıs 2015 Pazar günü İstanbulluları ağırladı. Arnavutköylüler 18 yıldır sürdürdükleri geleneğin çıtasını bir üst seviyeye taşıyarak renkli etkinlere imza attı.

Geleneksel Arnavutköy Şenliği’ne; Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, çeşitli mahalle dernekleri, semt girişimleri, farklı konularda çalışan sivil toplum kuruluşları katıldı.

Arnavutköy'ün sokaklarına kurulan tezgahlarda el emeği göz nuru el işi ürünlerin yanı sıra yerel lezzetlerin sunulduğu yiyecek içecekler de sergilendi.

Birbirinden renkli stantların ve Arnavutköy’ün cıvıl cıvıl çarşısının da yer aldığı Satış Meydanı’nda önce Filiz İlkay Balta ve Grubu sahnedeydi. Birbirinden hareketli şarkılarla katılımcıları coşturan grubun ardından sahneye çıkan Vedat Sakman ise, dinleyicilere bir müzik ziyafeti yaşattı.

Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Yazar Muazzez İlmiye Çığ'ın standına giderek kitap imzalattı ve şenlikte stant açan esnafı gezdi.

Başkan, “İstanbul’u İstanbul yapan değerlerin doruk noktası Arnavutköy’ü ve çok renkli kültürünü yaşatmaya devam edeceğiz. Beşiktaş Belediye Başkanı olarak böyle bir semte sahip olduğumuz için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

 

Foto Galeri


Yeni Haberler