Beşiktaş Belediyesi Çanakkale’de!

Beşiktaş Belediyesi Çanakkale’de!

Beşiktaş Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı kapsamında “Çanakkale Gezisi” düzenledi.

Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2015 Pazartesi

Bu sene Kurtuluş Savaşı’nın zeminini ve uluslaşma bilincini oluşturma bakımından eşsiz bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü…

Bu kapsamda Beşiktaş Belediyesi, 12 Haziran gecesi; 75 adet otobüsten oluşan devasa bir konvoyla Çanakkale’ye hareket etti.

Beşiktaş Belediyesinin düzenlediği “Çanakkale Gezisi”ne binlerce Beşiktaşlı katıldı.

13 Haziran sabahı Çanakkale’ye varan konvoy önce Kilitbahir’de rehberlerle buluştu. Ardından Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve savaşın yaşandığı günlerde kazılmış siperleri gezen kalabalık müze ziyaretleri gerçekleştirdi.

Yemek molaları ve piknik organizasyonuyla renklenen gezinin sonunda konvoy Namazgah Tabyası’na ulaştı. Namazgah Tabyası’nda şehitlerimizin ruhuna okutulan mevlit ardından film gösterimi gerçekleştirildi.

Namazgah Tabyası’nda konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Çanakkale Zaferi'nın 100. yılında binlerce yurttaşımız ile Çanakkale Namazgah Tabyası'nın manevi huzurunda buluştuk. Çanakkale, ulus bilinci ve Cumhuriyet kültürü çok yüksek olan Beşiktaş kenti için özel bir önem taşıyor. Kurtuluş Savaşımızın ilk adımının atıldığı Beşiktaş’ın sahipleriyle 100. yıldönümünde böyle bir gezide buluşmak ve bu büyük zaferimizin anılarını beraber yaşayacak olmak Beşiktaş Belediye Başkanı olarak beni çok heyecanlandırıyor” dedi. Başkan, “Hatt-ı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır. Atalarımızın hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” sözleriyle konuşmasına son verdi.

Halk TV’de canlı olarak yayınlanan Namazgah Tabyası’ndaki tören ardından konvoy, İstanbul’a dönüş için yola koyuldu.
 

Foto Galeri


Yeni Haberler