Beşiktaş Belediyesi Mükemmellik Yolunda İlerliyor!

Beşiktaş Belediyesi Mükemmellik Yolunda İlerliyor!

Beşiktaş Belediyesi olarak, Ulusal Kalite İyi Niyet Bildirgesi ile kararlılığımızı ortaya koyuyoruz.

Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2015 Salı

Avrupa Mükemmellik Modeli uygulamalarının ülkemizdeki tek temsilcisi Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan ve çalışmalarını bu çerçevede yürüten Beşiktaş Belediyesi arasında “Ulusal Kalite İyi Niyet Bildirgesi” imzalandı.Beşiktaş Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan, belediye personeli, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.Beşiktaş Belediyesi söz konusu bildirgeyle mükemmelliğin temel kavramlarını benimseme ve yaşama geçirme konusunda kararlı olduğunu tüm kamuoyuyla paylaşmış oldu.

Kalite bilincinin özel sektörün yanı sıra kamuda da hızla yayılmaya başladığını söyleyen A. Hamdi Doğan, Ulusal Kalite Hareketi’nde katılımcı kuruluş sayısının 600’e ulaştığını söyledi. 2 bini aşkın üyesi bulunan KalDer’in üye profilinin her geçen gün değişip, geliştiğini ifade eden A.Hamdi Doğan, “Bu çok normal çünkü tüm dünyada hizmetin kalitesi değişiyor. Mesela vatandaşın artık yerel yönetimlerden beklentisi ayağının çamura batmaması, su, elektrik değil. Kültür, çevre, e-belediye, sağlık gibi alanlarda pek çok yatırım yapması, farklılık yaratması. Belediye hizmeti doğumdan ölüme kadar bir süreçtir. İşte KalDer ile çıktığınız mükemmellik yolculuğu size bu yönetim modelini sunacak” dedi.Kaliteye dair tüm belgeleri alacağız! 
KalDer ile çıktıkları kalite yolculuğundan memnuniyetlerini dile getiren Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ise Beşiktaş Belediyesi olarak kaliteye dair tüm standartları uygulayacaklarını, tüm belgeleri alacaklarını söyledi.

Bunun için eğitime büyük önem verdiklerini açıklayan Murat Hazinedar, 2016 yılı itibariyle personelin yıllık eğitim saatini 40’a çıkaracaklarını öne sürdü. Beşiktaş’ın Türkiye’nin eğitim, öğrenim seviyesi en yüksek ilçelerinin başında geldiğini söyleyen Murat Hazinedar, şöyle konuştu:

“Bizler Beşiktaş için en güzel hizmeti vermek zorundayız. Ben özel sektörden gelen biriyim. Devlet memurluğunun bazı durumlarda verimliliği öldürdüğüne inanıyorum. Bu konuda açıkçası biraz da isyancıyım. Oysa herkesçe bilinen bir gerçek vardır ki keyfiyetin hakim olduğu kurumlarda ilerleme kaydetmek mümkün değildir. Şeffaf, net, çok ve kaliteli hizmet üreten bir yapımız olmalı. Bunun için de bireysel ve teknik eğitime gereken önemi vermeliyiz. KalDer ile yaptığımız bu işbirliğinin her iki tarafa da katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Yeni Haberler