Beşiktaş Belediyesi’nden Hopa’ya Yardım Eli…

Beşiktaş Belediyesi’nden Hopa’ya Yardım Eli…

Beşiktaş Belediyesi, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel faciası ardından bölgeye kısa sürede yardım götürmek için yola çıktı.

Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2015 Çarşamba

Geçtiğimiz günlerde kuvvetli yağış dolayısıyla Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel faciasında sekiz vatandaşımız yaşamını yitirmişti.Türkiye’yi üzüntüye boğan facianın ardından Beşiktaş Belediyesi Hopa’ya yardım götürmek üzere yola çıktı.Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, 26 Ağustos Çarşamba sabahı Beşiktaş Belediyesi’nden bir heyetle Artvin’in Hopa ilçesine gitti.

Hopa'da sel faciasının meydana geldiği bölgede CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu ile incelemelerde bulunan Başkan Hazinedar, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan'ı makamında ziyaret etti.Faciadan zarar gören halk ile sohbet ederek son durumu değerlendiren Başkan, sel faciasında yaşamını yitiren Sabri Acıbadem'in cenazesine katıldı. Selde evleri ve iş yerleri zarar gören vatandaşları ziyaret eden Başkan yaşanan facia hakkında üzüntüsünü dile getirdi.


Başkan sel faciasında yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulundu.

Hazinedar, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ı da makamında ziyaret ederek, facianın son durumu ve bölgedeki ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı.

Beşiktaş Belediyesi, Hopa’ya su tahliye pompası ve temel ihtiyaçları kapsayan bir yardım kamyonu ulaştırdı. Beşiktaş Belediyesi olarak bölgedeki ihtiyaçlara yönelik desteğimiz devam edecek.

Yeni Haberler