Hekimhan'a Beşiktaş Park ve Sosyal Tesis…

Hekimhan'a Beşiktaş Park ve Sosyal Tesis…

Beşiktaş Belediyesi ile Hekimhan Belediyesi arasındaki kardeş belediye protokolü kapsamında Malatya’nın Hekimhan İlçesi'nde, Park Beşiktaş Yaşam Kompleksi’nin temeli atıldı.

Eklenme Tarihi: 07 Eylül 2015 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi Kardeş Belediyelerine Hizmete Devam Ediyor!

Beşiktaş Belediyesi'nin katkılarıyla Hekimhan'da gerçekleştirilen Park Beşiktaş Yaşam Kompleksi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.Temel atma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Hekimhan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Beşiktaş Belediyesi
Meclis Üyeleri ve çok sayıda Hekimhanlı katıldı.

Tesisin temel atma töreni sahneye konulan butonlara basılarak gerçekleştirildi. Törende Beşiktaş Belediye Bandosu ile Hekimhan Belediyesi halk oyunları ekibi de gösteri yaptı.


Hekimhan'ın tarihi bir gün yaşadığını dile getiren Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, günün anlam ve önemine binaen Başkan Hazinedar'a ilçenin anahtarını takdim etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, tesisin ne kadar güzel olacağının temel atma töreni için hazırlanan organizasyondan belli olduğunu ifade ederken, “Beşiktaş Belediyesi, Hekimhan'a gereken kıymeti veriyor. Umarız bu kardeşlik, yoldaşlık baki olur ve bu kardeşlik burada artarak devam eder" şeklinde konuştu. Ağbaba, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’a ve meclis üyelerine organizasyondan dolayı teşekkür etti.Tören yaptığı konuşmasında bu hizmetlerin siyasetten bağımsız olduğunu ifade eden Başkan Hazinedar, “Bu hizmetler, siyasetten bağımsız hizmetlerdir. Ama bu görev bir emanet, o emaneti taşırken bunun bir yük olduğunu hep bileceğiz. O emanetin bilincine varmak lazım. Beşiktaş'tan İstanbul'a, İstanbul'dan Türkiye'ye hizmet etmek yarışındayız. O emaneti sadece Beşiktaş için kullanamayız. Çünkü Beşiktaş öyle bir yer ki, bütün bizi biz yapan değerlerin simgesi. Örfümüzün, geleneklerimizin, çağdaşlığın, inanca saygının simgesi. Ezanın, hazanın ve çanın bir arada olduğu bir yer. Biz, Beşiktaş'ta bir parça zenginliği yaşıyorsak, bunun bir emanet olduğunu hemşehrilerime anlatıyorum. O emaneti de tüm Türkiye'ye aktarmak zorundayız. Aktarırsak, Aziz Atatürk'ün bu ülkede yeşerttiği değerlere de daha doğru hizmet olur. Onun en güzel ifadelerinden biri 'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Satıh bütün vatandır.' İşte vatanın her noktasına bir şekilde dokunmak zorundayız" dedi.

Yeni Haberler