Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali Başlıyor!

Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali Başlıyor!

Beşiktaş Belediyesi, Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor...

Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba

Tarihin ve kültürün başkenti, Türkiye’nin kalbi Beşiktaş, Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 7 Mayıs 2016’da başlaması planlanan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’nin ilçemiz ile beraber marka bir etkinlik olması ve ilerleyen yıllarda sürekli hale getirilmesi hedefleniyor.

Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali, Beşiktaşlılara ve hatta tüm İstanbullulara şehrin merkezinde rahatlama ve nefes alma imkânı sağlayacak, eğlenceyi içeriğin bir parçası haline getirerek pek çok yaş grubuna dokunacak. Aynı zamanda toplumda botanik ve yeşil çevre algısını yükselterek, özel bahçecilik ve evde çiçek yetiştirme kültürünü geliştirmeyi hedefleyen festival bu anlamda kent kültürüne ve ekonomisini de de katkı sağlayacak…

Her alanda Türkiye’nin öncüsü Beşiktaş’ın kentimize yeni bir renk katacak Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali lansmanı Beşiktaş Akaretler Yokuşu’nda 21 Eylül tarihinde saat 11.00’de gerçekleşecek.

Sanat ve çiçekler aracılığıyla tüm dünyaya güçlü bir barış mesajı verilecek lansman haftası süresince Akaretler Yokuşu çarpıcı çiçek tasarımı ve düzenlemeleriyle bezenecek ve festivalin heyecanı başta Beşiktaşlılar olmak üzere tüm İstanbullulara yaşatılacak…

Barış ve çiçek dolu bir haftanın yaşanacağı 7 Mayıs 2016’da başlayacak Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’ni tanıtacağımız lansman toplantımızda sizlerle heyecanımızı paylaşmak isteriz.

Beşiktaş Belediyesi ve şahsım adına sizleri Dünya Barış Günü’nün de kutlandığı 21 Eylül tarihinde festivalimizin lansmanına davet etmekten onur duyarım.

Sevgi ve saygılarımla…

Av. Murat Hazinedar
Beşiktaş Belediye Başkanı

 
Yeni Haberler