Görmezden Gelmeyelim!

Görmezden Gelmeyelim!

Görmezden Gelmeyelim - Tarih Öncesinden Günümüze Şizofreni Serüveni sergisi MKM’de açılıyor.

Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma

Görmezden Gelmeyelim
Tarih Öncesinden Günümüze Şizofreni Serüveni Sergisi

Şizofreninin binlerce yıllık, ilgi çekici tarihine tanıklık etmek için Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu benzersiz deneyimi kaçırmayın. Hayata dâhil olmak isteyen şizofreni hastalarını görmezden gelmeyin.

Sergide neler var?
Bu sergide ilk çağlardan günümüze ruhsal hastalıkların tanısı ve tedavisinde kullanılan yöntemlerin tarihsel gelişimi, batı ve doğu toplumlarının farklı dönemlerde konuya yaklaşımı, bu serüvenin ana oyuncularından olan bilim insanları ve hekimlerin öyküleri ilginç görsel ve canlandırmalarla yer alıyor. Görmezden Gelmeyelim – Tarih Öncesinden Günümüze Şizofreni Serüveni sergisi ziyaretçilerine sadece izleyici olacakları değil, zaman zaman farklı duyularıyla deneyimleyebilecekleri bir serüven vadediyor. Döner yatak yaklaşık iki yüzyıl önceki tedavi denemelerinden birini baş döndüren bir şekilde deneyimlemenizi sağlıyor. Empati kabini ile sizi şizofreni hastalarının beyninin içine davet ediyor.

Görmezden Gelmeyelim sergisi 1-31 Mart tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Sergi Açılış Kokteyli: 1 Mart 2016 Salı, Saat: 19.00
Tarih: 1-31 Mart 2016
Yer: Mustafa Kemal Merkezi
Adres: Uğur Mumcu Cad. No: 8
Tel: 0212 351 24 56

Afiş için tıklayınız.

*Giriş ücretsizdir.


www.sizofreniseruveni.com

Yeni Haberler