İnovasyon 5 B Bilim Şenliği!

İnovasyon 5 B Bilim Şenliği!

İnovasyon 5 B Bilim Şenliği başlıyor...

Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2016 Çarşamba

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte yapılacak olan ve Beşiktaş Belediyesi'nin de destekçisi olduğu “İnovasyon 5 B Bilim Şenliği” projesinde, inovasyon ana tema olarak ele alınıyor. Geliştirme-iyileştirme anlamına gelen inovasyon konusu özel yetenekli bireyleri geleceğe hazırlayan, proje tabanlı bir eğitim merkezi olan Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) için oldukça önemli bir kavram. Bu kavramı temel alan tema, 5 B olarak kısaltılan, “BEŞİKTAŞ, BİLSEM, BOĞAZİÇİ, BİLİM ve BİZ” kavramları ile zenginleştirildi.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı sonbahar döneminin son haftasında; 3 gün sürmesi planlanan şenlikte; Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi’nde görev yapan, zenginleştirilmiş eğitim programları geliştirme konusunda uzman olan eğitimcilerin liderliğinde, 38 adet atölye ve 2 adet konferans gerçekleştirilecek. Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin yaptığı bilimsel projeler de şenlikte sergilenecek. Boğaziçi Üniversitesi Ortaöğretim Alan Öğretmenliği bölümünün akademisyenleri 6 adet atölye gerçekleştirecek. Ayrıca üniversite robot gösterileri ve bilim adamlarının konferansları da şenlikte yer alacak.

“İnovasyon 5 B Bilim Şenliği” ile 10.000 öğrenci ve veliye ulaşılması hedefleniyor. Beşiktaş ilçesindeki okulların tamamının şenliği ziyaret etmesi bekleniyor.

Tarih: 29-30 Eylül, 1 Ekim 2016
Yer: Şair Nedim Ortaokulu Bahçesi
Adres: Gayrettepe Mah. Firuze Sok. No:6 Beşiktaş

Detaylı Bilgi İçin: www.inovasyon5b.com
Foto Galeri


Yeni Haberler