Ayurtrio Yaşamı Müzikle Anlatacak

Ayurtrio Yaşamı Müzikle Anlatacak

"Ayurtrio" Beşiktaş Belediyesi’nin katkıları ile 5 Aralık akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat’ta dinleyiciler ile buluşacak.

Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2014 Çarşamba

AYURTRİO YAŞAMI MÜZİKLE ANLATACAK

Hollanda’da 2011 yılında kurulan ve ismini Farsça ve Hintçede yaşam anlamına gelen ‘Ayur’ kelimesinden alan AYURtrio 5 Aralık Perşembe akşamı saat 20.00’de Beşiktaş Belediyesi tarafından Fulya Sanat’ta müzikseverlerle buluşturulacak. Piyano, keman ve çellonun muhteşem uyumunu yansıtan ekip, Brahms ve Çaykovski’den önemli eserler seslendirecek.

Hollanda’da araştırmacı bir ruh ve büyük müzik sevgisi ile bir araya gelen piyanist Hülya Keser, kemanist Adelina Hasani ve çellist Paul Uyterlinde’den oluşan AYURtrio İstanbul’u ziyaret ediyor. Hem Hint hem Fars dillerinde yaşam anlamına gelen ‘Ayur’ kelimesi ile özdeşleştirdikleri müziklerini sahneleyecek olan grup, Beşiktaş Belediyesi’nin katkıları ile 5 Aralık akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat’ta dinleyiciler ile buluşacak.

İki önemli trio bir arada


İlk albümlerinin kaydını Hollanda’daki Garanti International desteği ile gerçekleştiren AYURtrio, iki önemli bestecinin trio formatındaki birer eserini kaydetti. AYURtrio’nun albümünde İlhan Baran’ın “Dönüşümler” isimli piyanolu üçlüsü ve Çaykovski piyano triosu bulunuyor. Grup üyeleri perşembe günkü konserde, çalacakları Çaykovski triosunun yanı sıra, Brahms, Fazıl Say eserleri ile Sarı Gelin türküsünün kendilerine özgü bir yorumunu da dinleyicilerle paylaşacaklar.

Profesyonel bir kadro

6 yaşından beri piyano ile iç içe olan Hülya Keser’in piyanist olarak yer aldığı grupta, kemanist olarak, 2002’den beri Brabants Filarmoni Orkestrası’nın başkemanı olan Adelina Hasani ve çellist olarak da Tilburg Konservatuarı çello bölümü profesörlerinden Paul Uyterlin de bulunuyor. 1997’de Kültür Bakanlığı desteği ile Rotterdam Konservatuarı’nda yüksek lisansına devam eden Keser, halen Brabants Konservatuarı’nda müzik dersleri veriyor.
Yeni Haberler