‘Geriye Kalan’ filmi "Her Cuma Yeni Sinema"da

‘Geriye Kalan’ filmi "Her Cuma Yeni Sinema"da

Çiğdem Vitrinel’in ödüllü filmi ‘Geriye Kalan’ "Her Cuma Yeni Sinema"da bu hafta vizyona geliyor.

Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2014 Çarşamba

ÇİĞDEM VİTRİNEL’İN ÖDÜLLÜ FİLMİ ‘GERİYE KALAN’ “HER CUMA YENİ SİNEMA”DA

Çiğdem Vitrinel’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ödüllü filmi ‘Geriye Kalan’ , Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta vizyona geliyor. Filmin başrollerinde Devin Özgür Çınar,Erkan Bektaş, Şebnem Hassanisoughi ve Burak Tamdoğan yer alıyor.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “ En İyi Yönetmen” ve “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini alan film 12. İzmir Film Festivali’nden de “En İyi Senaryo” ve “En İyi Kadın Oyuncu” ödülleri ile döndü.

6 Aralık 2013 Cuma günü, saat 19.00’da gerçekleşecek olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

“Her Cuma Yeni Sinema”da önümüzdeki hafta, Fırat Çağrı Beyaz’ın ‘Ölü Bölgeden Fısıltılar’ filmiyle devam edecek.

Filmin konusu:
7 yıldır evli olan Sevda'nın güzel ve düzenli dünyası kocası Cezmi'nin kendisini aynı hastanede çalışan Zühal'le aldattığını fark etmesiyle sarsılır. Cezmi'yle olan evliliği Sevda'nın hayattaki en büyük başarısıdır. Cezmi onun koruyucusu, güvencesi, sosyal ve duygusal sığınağıdır. Yalnız kalmaktan, küçük kızını babasız büyütmekten, evini ve gelecek hayallerini kaybetmekten korkar. "Öteki kadın" Zuhal ise birkaç yıl önce kocasından ayrılmış, 10 yaşında hasta bir oğlan çocuğuyla yalnız kalmıştır. Bütün yalnız kadınlar gibi yetersiz bir zaman ve enerjiyi çok fazla şey arasında paylaştırmaya, ayakta durmaya çalışır.

Adres:

Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71
Yeni Haberler