‘Zenne’ filmi

‘Zenne’ filmi

“HER CUMA YENİ SİNEMA”da bu hafta ‘Zenne’ filmi gösterime giriyor

Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2014 Çarşamba

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta M. Caner Alper ve Mehmet Binay’ın “Zenne” filmi seyirciyle buluşuyor.

2008 yılında babası tarafından gay olduğu için öldürülen Ahmet Yıldız'ın gerçek hikayesinden esinlenilerek kaleme alınan filmin başrollerini Kerem Can, Erkan Avcı ve Giovanni Arvaneh paylaşıyor. Antalya Altın Portakal Film Festivali ve San Diego Frameline Film Festivali’nden 5’er ödülle dönen “Zenne”, 20 Aralık Cuma günü Levent Kültür Merkezinde ücretsiz olarak izlenebilecek.

“Her Cuma Yeni Sinema”, önümüzdeki hafta Umut Dağ’ın “Kuma” filmiyle devam edecek.

Filmin konusu:

İmkansız bir üçlünün dostluk öyküsü: DANIEL, Türkiye'nin değer yargılarını çok tanımayan ve 1 yıllığına İstanbul'a gelen bir Alman fotoğrafçı. Renklerini gizlemekten sakınmayan, ailesinden koşulsuz destekle koruma gören ve İstanbul'un dans klüplerinde zennelik yapan CAN. Ve doğulu, muhafazakar bir ailenin çocuğu olan AHMET. Birbirleriyle dostluk, aşk ve anlayışla bir arada yaşamayı başarabilen üçlünün karşısına çıkan töre, devlet ve muhafazakar aile değerleri...

Zenne
Türkiye – 2011 - 99’
Tarih: 20 Aralık Cuma
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi

Adres:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71


Yeni Haberler