Beşiktaş Sanat Galerisi'nde "Gözün Göremedikleri" Fotoğraf Sergisi

Beşiktaş Sanat Galerisi'nde "Gözün Göremedikleri" Fotoğraf Sergisi

Beşiktaş Sanat Galerisi 14 Şubat Cumartesi günü alışılmışın dışında bir fotoğraf sergisinin açılışına ev sahipliği yaptı.

Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2009 PazartesiBeşiktaş Sanat Galerisi 14 Şubat Cumartesi günü alışılmışın dışında bir fotoğraf sergisinin açılışına ev sahipliği yaptı. Tamamını görme engellilerin çekmiş olduğu ve görerek değil, hissederek çekilen 800 fotoğraftan 41 tanesinin sergilendiği ve satışa sunulduğu sergi görme engelli bir çiftin tango gösterisi ile açıldı.

Gayrettepe Rotary Kulübü Derneği'nin, Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi üyeleri olan görme engelliler için düzenlediği sergide, görme engellilerin kullandıkları saat, abaküs, tablet, Braille Alfabesi ile yazılmış kitaplar ve beyaz bastonları da sergileniyor.

Bu sergi sayesinde görme engellilerin yaşamlarını nasıl sürdürdükleri, hayata nasıl baktıkları hakkında biraz da olsa fikir edinmiş olacaksınız.

28 Şubat 2009’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde açık kalacak olan sergideki fotoğrafların satışından elde edilecek gelir, Altı Nokta Körler Derneği'ne bağışlanacak.
 
HABERİN VİDEOSU
 
 

Yeni Haberler