Ustalara Saygı'da Ritmin Babası; Okay Temiz

Ustalara Saygı'da Ritmin Babası; Okay Temiz

“Ustalara Saygı” etkinliği 30 Mart Pazartesi akşamı, dünyaca tanınan değerli müzisyen, ritm ustamız Okay Temiz için düzenlendi.

Eklenme Tarihi: 31 Mart 2009 SalıBeşiktaş Belediyesi tarafından,kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasının usta isimlerini izleyiciler ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilen “Ustalara Saygı” etkinliği 30 Mart Pazartesi akşamı, dünyaca tanınan değerli müzisyen, ritm ustamız Okay Temiz için düzenlendi.

2002 yılından bu yana doğum günü "Ritmin Günü" olarak kutlanan Okay Temiz için hazırlanan gecede, başrolde müzik vardı. Faruk Şüyün ile Okay Temiz, ustanın farklı dönemlerde birlikte çalışmalar yaptığı; Ferdi Özbeğen ve Hüsnü Şenlendirici'yi sahnede enstrümanlarıyla birlikte ağırladı. Seksen kişilik Okay Temiz Ritm Atölyesi'nden bir grup müzisyen Akatlar Kültür Merkezi'ndeki programda da 'hocalarını' sahnede yalnız bırakmadı. Gerçek bir şölene dönüşen gecede konuklar benzersiz bir canlı müzik ziyafeti yaşadılar.

Ustanın dostları Dilek Türker, Okay Temiz Ritm Atölyesi Yöneticisi Ebru Ayarcı, Tunçel Gülsoy, Yılmaz Zenger ve Önder Focan da geceye katılarak Okay Temiz'li anılarını ve sanatçının bilinmeyen yönlerini geceye katılanlarla paylaştılar. Gecede Okay Temiz'in çocukluğundan bugüne fotoğraf albümünden sayfalar ve yetmişinci yaş konserinden görüntüler de seyircilere sunuldu.

"Ustalara Saygı" etkinlikleri Nisan ayında da yine her Pazartesi akşamı, başka ustalar ile devam edecek.
 
HABERİN VİDEOSU
 

Yeni Haberler