Ataol Behramoğlu'na Saygı

Ataol Behramoğlu'na Saygı

"Ustalara Saygı" etkinliği 20 Nisan Pazartesi akşamı Şair Ataol Behramoğlu için gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2009 Salı


Beşiktaş Belediyesi tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasının usta isimlerini izleyiciler ile buluşturmak amacıyla düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliği 20 Nisan Pazartesi akşamı Şair Ataol Behramoğlu için gerçekleştirildi.

Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var”, “Aşk İki Kişiliktir”, “Ben Ölürsem Akşamüstü Ölürüm”, “Bu Aşk Burada Biter”, “Sevgilimsin” gibi ezbere bilinen şiirleri okurlara armağan etmenin yanı sıra yaptığı çeviriler, edebiyat-kültür üzerine yazıları, antoloji ve tiyatro çalışmalarıyla da sanat hayatımıza katkıda bulunan Ataol Behramoğlu'nu dostları, çeşitli dönemlerde birlikte çalışmalar yaptığı sanatçılar ve ailesinin anlattığı gecede, seyirciler sanatçıyı daha yakından tanıma fırsatı buldular.

Ali Sirmen, Ayşe Emel Mesci, Barış Behramoğlu, Dilek Türker, Doğan Hızlan, Hasan Ceyhan, Haluk Şahin, Hülya Behramoğlu, İkna Sarıaslan, Namık Kemal Behramoğlu, Onur Behramoğlu, Sali ve Turgay Fişekçi'nin konuşmacı olarak katıldığı gecede, şairin bestelenmiş yapıtlarından örnekler de seslendirildi.

"Ustalara Saygı" etkinlikleri; 27 Nisan’da Çiğdem Talu ve Melih Kibar, 4 Mayıs’ta da Selim İleri için hazırlanan gecelerle devam edecek.

 
HABERİN VİDEOSU
 

Yeni Haberler