Ustalara Saygı "Çiğdem Talu & Melih Kibar"

Ustalara Saygı "Çiğdem Talu & Melih Kibar"

"Ustalara Saygı" etkinliği 27 Nisan Pazartesiakşamı, birlikte yarattıkları şarkılar yıllardır dillerden düşmeyen iki müzik insanı Çiğdem Talu ve Melih Kibar için gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2009 Cuma
Beşiktaş Belediyesi tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasının usta isimlerini izleyiciler ile buluşturmak amacıyla düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliği 27 Nisan Pazartesi akşamı, birlikte yarattıkları şarkılar yıllardır dillerden düşmeyen iki müzik insanı Çiğdem Talu ve Melih Kibar için gerçekleştirildi.

Popüler müziğimizin usta yorumcuları ile genç kuşağın en iyi seslerini buluşturan özel bir konsere dönüşen "Ustalara Saygı" gecesi "İşte Öyle Bir Şey", "Sevdan Olmasa", "Bir de Bana Sor", "İçimdeki Fırtına", "Etme Eyleme" gibi onlarca şarkıyı birlikte yaratan Çiğdem Talu ve Melih Kibar ikilisinin ayrı ayrı sanatçılarla ürettikleri çalışmalardan örnekleri de sanatseverlerle buluşturdu.

Gecede ayrıca “Hisseli Harikalar Kumpanyası” müzikalinde sanatçılarla çalışan Haldun Dormen, arşivci-programcı Hakan Eren, Melih Kibar’ın eşi Ethel Kibar ve Talu’nun kızı Zeynep Talu da programa katılarak duygu ve düşüncelerini konuklarla paylaştı.

Firuz İsmailov, Zafer Şanlı, Emir Özoğlu, Mertol Şalt, Yasemin Enis, Alp Yenier, Görkem Devrim Saoulis’ten oluşan Erol Evgin Orkestrası’nın sanatçılara eşlik ettiği gecede Talu ve Kibar ile ilgili çeşitli görüntüler ve dia gösterileri de seyircilere sunuldu.

"Ustalara Saygı" etkinlikleri 4 Mayıs’ta Selim İleri için hazırlanan geceyle devam edecek.
 
 
HABERİN VİDEOSU
 

Yeni Haberler