Ustalara Saygı "Selim İleri"

Ustalara Saygı "Selim İleri"

"Ustalara Saygı" etkinliğinin 4 Mayıs'taki konuğu, edebiyat dünyamızda geride bıraktığı kırkı aşkın yıla bir o kadar da yapıt sığdıran Selim İleri oldu.

Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2009 Pazartesi

 
Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliğinin 4 Mayıs'taki konuğu, edebiyat dünyamızda geride bıraktığı kırkı aşkın yıla bir o kadar da yapıt sığdıran Selim İleri oldu.

"Yarın Yapayalnız", "Bu Yaz Ayrılığın İlk Yazı Olacak", "Hepsi Alev", "Her Gece Bodrum" gibi unutulmaz romanların, "Dostlukların Son Günü", "Pastırma Yazı" ve "Fotoğrafı Sana Gönderiyorum"un da aralarında olduğu hikâyeciliğimizin yüzakı yapıtların yazarı için düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliği, yıllardır edebiyat-sanat hayatımızın gölgede kalmış emekçilerini bugünün okuruna-sanatseverine tanıtmayı görev bilen Selim İleri'ye adeta bir teşekkür niteliğindeydi.

Çeşitli dergi ve gazeteler için kaleme aldığı yazıların yanı sıra hazırladığı televizyon programlarıyla da kültür hayatımızı zenginleştiren, senaryolar ve tiyatro oyunları kaleme alan Selim İleri için düzenlenen gece, katılımcıların ilgi alanlarının zenginliğiyle de ustanın çok yönlülüğünü vurguladı. Etkinliği hazırlayan ve moderatörlüğünü üstlenen Faruk Şüyün, Selim İleri ile birlikte edebiyat, basın, yayın, tiyatro, sinema, müzik, televizyon ve resim dünyasından misafirler ağırladı. 
 

HABERİN VİDEOSU
 

Yeni Haberler