Yeşilçam’da Fantastik Filmler

Yeşilçam’da Fantastik Filmler

Beşiktaş Belediyesi tarafından “Ustalara Saygı” toplantılarına paralel olarak düzenlenen “Yeşilçam’ı Yaratanlara Saygı” gecelerinde bu hafta, süper kahramanlar resmigeçidi vardı.

Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2009 CumaBeşiktaş Belediyesi tarafından “Ustalara Saygı” toplantılarına paralel olarak düzenlenen “Yeşilçam’ı Yaratanlara Saygı” gecelerinde bu hafta, süper kahramanlar resmigeçidi vardı.

Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve yönettiği “Yeşilçam’da Fantastik Filmler” başlıklı etkinlik, Ortaköy Kültür Merkezi’nde 23 Kasım 2009 Pazartesi akşamı gerçekleşti.

Hollywood’tan, çizgi romanlardan veya fantastik edebiyattan çıkıp gelen Zorro, Kızıl Maske, Fantoma, Kilink, Drakula, Tarzan gibi kahramanların İstanbul maceraları bir dönem seyircinin gözbebeği olarak Yeşilçam’a da damgasını vurmuştu. Yeşilçam’ın emekçilerinin maddi imkânsızlıkları esprili buluşlarla alt ettikleri fantastik filmler arasında “Dünyayı Kurtaran Adam”, “Turist Ömer Uzay Yolu’nda”, “Drakula İstanbul’da”, “Maskeli Beşler” gibi bugün kült kategorisine yükselmiş pek çok yapıt var.

Seyirciler, "Yeşilçam’da Fantastik Filmler" gecesinde bu eserlerden seçme bölümler izleme olanağı bulurken, Yeşilçam’ı yaratan veya o döneme tanıklık eden konukların sohbetiyle de keyifli dakikalar geçirdiler.

"Yeşilçam’da Fantastik Filmler" toplantısının konukları arasında Arda Uskan, Süleyman Turan, Temel Gürsü, Yahya Karadaş ve Yılmaz Atadeniz  yer adılar.

 

HABERİN VİDEOSU


 


Yeni Haberler