Çocuklar Edebiyat Dünyasıyla Buluştu

Çocuklar Edebiyat Dünyasıyla Buluştu

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, 23 Nisan dolayısıyla “yarının okurları” çocuklarımızı, onlar için yazan edebiyatımızın ustalarıyla buluşturdu.

Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2010 Cuma

 

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, 23 Nisan dolayısıyla “yarının okurları” çocuklarımızı, onlar için yazan edebiyatımızın ustalarıyla buluşturdu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde özel bir içerikle hazırlanan “Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” toplantısı, Akatlar Kültür Merkezi'nde, çocuklarımızın da katılarak sevdikleri yazarlara kitap imzalatabilmeleri için, bu kez saat 18.30’da başladı.

Şekillenmekte olan bir birey için yazarak onun kişiliği kadar ülkemizin yarınına da yön vermek gibi çok önemli bir sorumluluk taşıyan çocuk ve ilkgençlik kitapları yazarlarımız, “Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” gecesinde, bu tarza yönelme sebeplerini, sorumluluklarının boyutunu ve çocuk-edebiyat ilişkisini yorumladılar.

Ayfer Gürdal Ünal, Fatih Erdoğan, Gülsüm Cengiz, Gülten Dayıoğlu, Mine Soysal, Seza Kutlar Aksoy, Süleyman Bulut ile Yalvaç Ural, etkinliğe katılarak duygu, düşünce ve anılarını seyircilerle paylaştı.


“Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” etkinliğinin iki konuğu daha vardı: Müge İplikçi ve Turgay Fişekçi. Yetişkinler için kaleme aldığı öykü ve romanlardan sonra, ilk çocuk kitabı “Uçan Salı”yı geçtiğimiz günlerde yayınlayan Müge İplikçi ve raflardaki yerini kısa bir süre önce alan “Yeşil Tatil” adlı kitabıyla çocukların dünyasına giren şair Turgay Fişekçi, etkinlikte, çocuklar için yazma fikrinin “kanlarına nasıl girdiğini” anlattılar.

 


Banu Kanıbelli’nin seslendirdiği şarkılarla renklenen “Yarının Okurlarını Yaratanlara Saygı” toplantısı, katılan tüm yazarların minik okurlarıyla buluşup yüzyüze sohbet edebildiği toplu imza günüyle noktalandı.

 

HABERİN VİDEOSU

 

Yeni Haberler