Engelli Koordinasyon Merkezi Açılıyor!

Engelli Koordinasyon Merkezi Açılıyor!

Bir arada yürüyor, engelleri aşıyoruz!

Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2014 Cuma

Beşiktaş Belediyesi 24 Şubat Pazartesi günü saat 12:00’de Engelli Koordinasyon Merkezinin açılışını yapacak.
Engelli ve engelsiz bireyler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla hizmete giren Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli ve engelsiz bireyleri bir araya getirerek “toplumsal engel”leri aşıyor…
Beşiktaş Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda Dilek Sabancı Parkı’nda hizmete giren Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle birlikte büyüyerek kocaman bir aile olmaya devam ediyor.
Bu merkez toplumda engelli olma durumuyla ilgili farkındalık yaratmanın yanında, toplumun engelli haklarını gözeten duyarlı bir yapıya kavuşmasına da katkıda bulunuyor. Ayrıca engelli ve engelsiz bireyler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek üzere faaliyet gösteriyor. Merkezde, hem engelli hem de engelsiz vatandaşlara hizmet vererek, engelli ve engelsiz bireyler bir arada eğitim alıyor. Böylece toplumsal duyarlılık artırılarak “engel”lerin aşılması hedefleniyor.
Engelli Koordinasyon Merkezi, her türlü engel grubundan bireyin rahat erişim sağlayabilmesi için tasarlanmış olan Dilek Sabancı Engelliler Parkı içinde yer alıyor. Merkezde engelli bireylerin talepleri doğrultusunda; temel bilgisayar eğitimi, İngilizce, fotoğrafçılık, resim, yoga, stretching, beden farkındalığı, pilates dersleri veriliyor.
Kurslara engelli ve engelsiz bireyler kayıt yaptırabiliyor. Merkezde aynı zamanda, psikolog hizmeti, istihdam danışmanlığı hizmeti de veriliyor.
Yeni Haberler