Çocuk Bilim Merkezi Açılıyor

Çocuk Bilim Merkezi Açılıyor

Eğlenerek Öğrenmenin Adresi Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi Açılıyor

Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2014 Cuma

 “Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi” çocukları bilimle buluşturmayı, farklı mesleklere yönelecek olsalar da, “bilimi” hayatlarının her alanıyla bütünleştirebilmelerini amaçlıyor. Çocuk Bilim Merkezi’nin açılışı 24 Şubat Pazartesi günü, saat 10.00’da Akatlar Kültür Merkezi’ndeki binasında gerçekleştirilecek.
Çocuk Bilim Merkezi farklı ilgi alanları için üç farklı atölyede (fizik, kimya, biyoloji) hem çocukların ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak hem de hayatın içinde her gün yüzlerce kez karşılaşılan şaşırtıcı olayların neden-sonuç ilişkisi içinde araştırılarak/sorgulanarak öğrenilmesini sağlıyor. 2013-2014 öğrenim yılında Beşiktaş’taki okulların 3., 4. ve 5. sınıflarında okuyan 6 bini aşkın öğrencinin Çocuk Bilim Merkezi’nde faydalanması hedefleniyor.
Çocuk Bilim Merkezi faaliyetlerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordinasyonlu olarak yürütüyor. Merkezde çeşitli alanlarda farklı atölyeler bulunuyor. Atölye olarak tasarlanan laboratuarda deney yapan çocuklar, kimya atölyesinde sabun ve krem üretebiliyor. “Yeşil Oda” olarak da adlandırılan Biyoloji Atölyesi’nde ise çocuklara hem insan hem hayvan hem de doğal yaşam hakkında bilgiler veriliyor.
Yeni Haberler